Oryginalne lampy nowoczesne

Lampy nowoczesne zadziwiają konsumentów. Wyobraźnia projektantów jest widoczna w wielu lampach dostępnych w sprzedaży, także w Polsce.

Furorę robią lampy oparte na diodach LED, przyjmujące bardzo interesujące kształty i formy. Popularnością cieszą się na przykład taśmy ledowe, którymi podkleja się wnęki, ramy obrazów, luster itp. Służą one do podświetlenia danego elementu wystroju, dzięki czemu staje się on mocnym akcentem we wnętrzu. Dostępne są także lampki LED przeznaczone do umieszczenia przy podłodze, w listwach przypodłogowych.

Pomysłowość projektantów nowoczesnych lamp nie zna granic. Może to być na przykład lampka w postaci szklanki z podstawką, gdy nalejemy do niej wody, płyn podświetla się na kolor niebieski lub czerwony i wygląda jak egzotyczny drink.

Pojawiają się także lampki do pokojów dziecięcych, mające formę misiów, postaci bajkowych, w pięknych pastelowych kolorach

Dzisiaj od lamp wymaga się nie tylko, by świeciły, mają być również ozdobą wnętrza, często nawet jego najmocniejszym akcentem.

Lampy nowoczesne doskonale nadają się do wnętrz urządzonych w minimalistycznym stylu, ale właściwie nie muszą być przypisane tylko do niego. Dzisiaj bardzo modne jest łączenie różnych stylów, w tym również nowoczesnego z klasycznym, tradycyjnym. Stare meble w odnowionej formie, oryginalne dodatki i lampy o nowoczesnym dizajnie to idealne połączenie.

Lampy powinny być ważnym elementem wystroju wnętrza. Jeśli urządzamy mieszkanie w stylu surowym, przypominające poprzemysłowe lofty, dobrze sprawdzi się oświetlenie mające techniczny wygląd, na przykład srebrne reflektorki z wystającymi kablami, w aluminiowej oprawie itp. Tradycyjne żyrandole zastąpiły modne lampki z przezroczystymi kloszami, odsłaniającymi żarówkę, mające surowy ascetyczny charakter.

Przy wyborze lamp warto również szukać modeli energooszczędnych, które pozwolą do woli cieszyć się oświetleniem bez obaw o rachunki za prąd. Niezależnie czy są to lampy wiszące, stojące, biurkowe czy kinkiety – powinny one dobrze współgrać z całością lub wybijać się na pierwszy plan – w zależności od upodobań użytkowników.