Baterie łazienkowe i inne wyposażenie łazienki

Akcesoria łazienkowe są niezbędnym uzupełnieniem wyposażenia każdej łazienki. Trudno wyobrazić sobie łazienkę bez wieszaków na ręczniki, półek, mydelniczki, szczotki wc, podajnika na papier toaletowy. Warto pamiętać o tym, aby akcesoria pasowały do stałych elementów wykończenia, takich jak płytki ścienne i podłogowe.

tubądzin ashenDo najważniejszych akcesoriów łazienkowych należą: dozowniki do mydła stojące lub do zamontowania na ścianie, kubki łazienkowe na szczoteczkę i pastę do zębów, nowoczesne stojaki na szczoteczki do zębów, wieszaki na drzwi, stojaki na ręczniki, relingi pojedyncze i podwójne, specjalne uchwyty na suszarkę do włosów, pojemniki na chusteczki, kosmetyki, waciki, płatki kosmetyczne, półki nawannowe, półki wiszące, standardowe i narożne, szafki i regały łazienkowe, lusterka stojące i montowane na ścianie, a także większe lustra ścienne, kosze na śmieci i na pranie.

Do akcesoriów łazienkowych można także zaliczyć rękawice i szczotki do masażu, klapki, maty antypoślizgowe, deski sedesowe, wagi łazienkowe, parawany i drążki prysznicowe, automatyczne suszarki do rąk, uchwyty przy wc i przywannowe.

Oferta dostępna na rynku zadowoli najbardziej wybrednych konsumentów. Akcesoria łazienkowe wykonane są z przeróżnych materiałów, a ich styl można dopasować do stylu całego wnętrza. Może to być zimna stal, kolorowe szkło lub tworzywo sztuczne.

Ważną częścią wyposażenia łazienki są także baterie łazienkowe: umywalkowe oraz wannowe lub prysznicowe – w zależności od tego czy w naszej łazience znajduje wanna, czy kabina prysznicowa. Nowoczesne baterie posiadają jeden uchwyt umożliwiający korzystanie zarówno z ciepłej, jak i zimnej wody. Są one niezwykle funkcjonalne i praktyczne. Ich obsługa jest bardzo prosta. Występują one w wersji klasycznej i nowoczesnej – minimalistycznej, podobnie jak bateria wannowe i prysznicowe. Baterie łazienkowe często są dostępne w kompletach, dzięki czemu można mieć wszystkie baterie w łazience z tej samej kolekcji i w identycznym stylu.

Kabiny prysznicowe to nowoczesna alternatywa dla wanien. Umożliwiają szybką kąpiel i relaks, a także – przy rozsądnym używaniu wody – jej oszczędność. Kabiny mogą być wykonane ze szkła lub wysokiej jakości tworzywa. Ich kształt i wygląd pozostają kwestią wyboru. Kabiny prysznicowe oferowane przez producentów mają wiele funkcji. Specjalne panele masujące, bicze wodne w połączeniu z deszczownicami i bateriami dają niesamowite efekty. Wyposażone w dobrej jakości uszczelki kabiny świetnie sprawdzają między innymi w małych łazienkach,  wzięcie prysznica nie powoduje zachlapania całego pomieszczenia.