Aranżacja gabinetu

Sala recepcyjna, sekretariat to najczęściej odwiedzane miejsca w każdej firmie. To tam przyjmowani są klienci, a regały wypełniają segregatory i skoroszyty z dokumentami. Na drugim miejscu znajdują się sale konferencyjne, w których odbywają się rozmowy z kontrahentami lub klientami, toczą negocjacje i odbywają wewnętrzne zebrania. Gabinety szefów są dużo rzadziej odwiedzane przez pracowników czy gości spoza firmy. Waga tych wizyt jest jednak nieporównywalnie duża. W gabinetach prezesów i dyrektorów toczone są najważniejsze negocjacje oraz poufne rozmowy z kluczowymi dostawcami i odbiorcami. Sposób, w jaki urządzony jest gabinet najważniejszych osób w firmie, jest jej najlepszą wizytówką.

Rozwiązania zastosowane w gabinecie szefa, dodatki dekoracyjne, obrazy i inne elementy wystroju pomagają wykreować odpowiednią atmosferę i są w stanie dawać gospodarzowi przewagę podczas odbywających się spotkań. Odpowiednie meble do gabinetu pozwalają zachować dystans, jaki powinien dzielić przełożonego od innych pracowników. Dają również świadectwo prestiżu osoby, która w nim pracuje. Przekłada się to na postrzeganie całej organizacji. Trudno zaufać firmie, której szef pracuje w chaotycznie i bez gustu urządzonym pokoju.

Oczywiście w ramach kreacji nie wolno zapominać również o komforcie pracy samego szefa. Gabinet powinien być funkcjonalny i przyjazny. Wybierając meble do gabinetu szefa firmy należy wziąć pod uwagę tak wiele czynników, że znaczna część organizacji decyduje się zlecić ich dobór specjalistom w tym zakresie. Architekci wnętrz potrafią odmienić każde pomieszczenie. Niekiedy wystarczy jedynie zmiana ustawienia sprzętów i kilka dodatków, aby pokój zmienił swój charakter.