Maszyny czyszczące

Maszyny czyszczące to dziś produkt potrzebny w każdym większym sklepie, restauracji, kinie i innych punktach usługowo-handlowych.

Wybór urządzeń czyszczących jest ogromny, są to zamiatarki, szorowarki itp. Można je dobrać do potrzeb konkretnego miejsca, uwzględniając rodzaj i twardość powierzchni, poziom zatłoczenia, możliwości danej przestrzeni. Do mniejszych pomieszczeń nie zmieszczą się na przykład duże samojezdne szorowarki, lepiej sprawdzą się tam kompaktowe i zwrotne urządzenia czyszcząco-zbierające, służące do czyszczenia różnego rodzaju posadzek – np. kamienia, gresu. Znajdują one zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej, w przychodniach, hotelach, lokalach gastronomicznych itp. Są przeznaczone do codziennego sprzątania, mają niewielkie rozmiary, a jednocześnie bardzo wiele funkcji, i są zasilane baterią. Na bieżąco usuwają powstałe zabrudzenia, zmywając, a następnie osuszając posadzkę.

Na większych powierzchniach, np. w wielkopowierzchniowych obiektach handlowych, hipermarketach najlepiej sprawdzają się samojezdne maszyny czyszczące, wyposażone w siedzisko dla operatora, który ma pod ręką szybki dostęp do wszystkich funkcji. Są to nieraz bardzo skomplikowane urządzenia posiadające szereg zaawansowanych technologicznie rozwiązań i wiele przydatnych funkcji.

W sprzedaży są zarówno maszyny czyszczące o dość uniwersalnych zastosowaniach, jak i te przeznaczone do jakiejś konkretnej czynności ? zamiatania, szorowania, mycia.

Szorowarki są wyposażone w duże szczotki, które skutecznie usuwają nawet trudne zanieczyszczenia powierzchni podłóg. Czyszczenie na mokro zapewnia doskonałą wydajność urządzeń. Są one łatwe w obsłudze, mogą występować w wersji kompaktowej lub rozbudowanej, z siedzeniem dla operatora lub bez.

Zamiatarki z kolei są odpowiednie na przykład do zamiatania liści, niedopałków papierosów, drobnych śmieci na zewnątrz, np. na stacjach benzynowych.

Większość maszyn czyszczących, które są dostępne na rynku, prezentuje wysoką jakość. Są wytrzymałe i odporne na zniszczenia, bezawaryjne, wielofunkcyjne i skuteczne.