Pielęgnacja ogrodu

Wertykulator elektryczny GARLANDPiękny ogród to duże wyzwanie. Decydując się na dom, marzymy o pięknej, równej i soczyście zielonej trawie, kwiecistych krzewach i dających latem cień drzewach. Niestety nie jest łatwo założyć ogród naszych marzeń, a jeszcze trudniej jest go utrzymać w dobrym stanie. Zwłaszcza, jeśli nie dysponujemy zbyt dużą ilością czasu. Przydomowa zieleń wymaga od nas poświęceń o każdej porze roku. Wielu czynności nie da się odłożyć na później, bo nieraz jeden dzień zwłoki rzutuje na zdrowie roślin.

Wybór narzędzi ogrodniczych

Właściciele domów muszą posiadać całe zestawy narzędzi i artykułów ogrodniczych, a w tym sekatory, nożyce, siewniki, kosiarki i werykulatory. Bez nich nie da się utrzymać w dobrym stanie ogrodu. Niektóre z narzędzi i artykułów ogrodniczych używa się tylko raz w roku, a niektóre wymagają regularnego stosowania. Wertykulatory i siewniki wykorzystywane są najczęściej wczesną wiosną, a potem mogą spokojnie czekać do następnego roku. Kosiarka z kolei powinna pracować przynajmniej raz na 10 dni, by trawnik wyglądał porządnie. Przycinanie krzewów i drzew odbywać się może kilka razy w roku, z uwzględnieniem warunków pogodowych.

Zanim zaczniemy tworzyć bajkowy ogród, kupować artykuły ogrodnicze, nasiona i rozsady, powinniśmy się zainteresować naszą glebą. Nie wszystkie rośliny mają takie same wymagania i być może nie będziemy w stanie im zagwarantować tego, czego potrzebują. Warto też przeanalizować sposób ich pielęgnacji. Tuje, większość jałowców i innych iglaków w zasadzie nie potrzebują zbyt dużej naszej ingerencji. Inne krzewy ozdobne i kwiaty mogą wymagać sporej ilości naszej pracy, trzeba więc dobrze przemyśleć, czy chcemy, lubimy i będziemy mieli czas grzebać się w ziemi.