Biurowce klasy A w Katowicach

Duże miasta cieszą się popularnością wśród rozmaitych firm z całego świata, które wybierają je na swoje siedziby. Włodarze miast doskonale zdają sobie z tego sprawę i chcąc przyciągnąć międzynarodowe koncerny, inwestują w nowoczesną powierzchnię biurową. Nie inaczej jest w przypadku stolicy Górnego Śląska ? Katowic. W mieście od wielu lat przybywa nowych biurowców, które bardzo szybko się zapełniają najemcami. Wśród nich są takie światowe podmioty ja IBM, PwC, Capgemini, Fujitsu itd.

Architektura biurowców jest dosyć powtarzalna, opiera się na połączeniu betonu, stali i szkła. Natomiast w środku najemcy mogą liczyć na wiele udogodnień i wysoki standard wyposażenia. Biurowce najwyższej klasy A są najbardziej wartościowe i w związku z tym najdroższe. Są one zlokalizowane w centrum miasta i są doskonale skomunikowane, można do nich szybko dotrzeć wykorzystując nie tylko samochód, ale również publiczne środki transportu. W pobliżu biurowców klasy A powinny znajdować się przystanki komunikacji miejskiej.

Biurowce zaliczane do klasy A powinny mieć sporo miejsc parkingowych dla najemców oraz dla gości, dobrze widziane są także parkingi rowerowe. Budynek powinien być monitorowany i całodobowo chroniony, powinien być wyposażony w szybkobieżne windy, dostęp do punktów gastronomicznych na miejscu, wysokiej klasy zaplecze technologiczne, nowoczesne okablowanie, światłowody itp. Najemcy cenią sobie także możliwość elastycznej aranżacji wnętrz, możliwość dokonania łatwych i szybkich zmian aranżacyjnych.

Katowice mogą poszczycić się biurowcami, prezentującymi właśnie tę najwyższą jakość. Zapotrzebowanie na nowoczesną przestrzeń biurową w Katowicach stale rośnie, a do miasta przenoszą się podmioty z różnych branż, m.in. IT czy konsultingu, które zatrudniają setki osób. Jest to więc obopólna korzyść ? zarówno ze strony inwestorów, jak i lokalnej społeczności.

Katowice w ostatnich latach mocno zmieniły swój wizerunek. Z miasta o tradycjach górniczych stało się podmiotem, kojarzonym z nowoczesnym biznesem i otwartością na nowe wyzwania. Nietrudno jest znaleźć atrakcyjne biura do wynajęcia w stolicy Górnego Śląska.