Nowoczesny sprzęt okulistyczny

funduskameraKażda specjalizacja medyczna wymaga nowoczesnego sprzętu i aparatury, a także doświadczonych lekarzy, aby móc pomagać pacjentom i rozwiązywać ich problemy zdrowotne. Bez sprawnych i bezpiecznych urządzeń nie może funkcjonować żaden gabinet lekarski, przychodnia ani też oddział szpitalny. Dotyczy to w takim samym stopniu kardiologii, ortopedii, jak i okulistyki ? specjalizacja nie ma tutaj znaczenia.

Jeśli chodzi o sprzęt okulistyczny, to na rynku medycznym dostępne są zaawansowane technologicznie urządzenia, umożliwiające bardzo precyzyjną diagnostykę oraz leczenie. W zakresie diagnostyki okuliści posługują się nowoczesnymi instrumentami i sprzętem, takim jak np. ultrasonografy okulistyczne, oftalmoskopy, foroptery w wersji manualnej i automatycznej, autorefraktometry, autoperymetry, funduskamery czy lampy szczelinowe.

Specjalne ultrasonografy  okulistyczne posiadają wysoką rozdzielczość skanowania, można je podłączyć do komputera za pomocą USB, pozwalają zapisywać zdjęcia oraz rejestrować przebieg badania. Dzięki wbudowanemu systemowi danych można bezproblemowo magazynować dane w urządzeniu.

Każdy instrument czy sprzęt okulistyczny ma swoje specjalistyczne zastosowania ? np. oftalmoskopy służą do badania dna oka, foroptery do kompleksowego badania wzroku, autorefraktometry do prostych badań przesiewowych niezależnie od wieku pacjenta, autoperymetry ? do mierzenia zakresu pola widzenia, lampy szczelinowe  – do badania struktur przedniego odcinka oka, m.in. soczewki, rogówki, twardówki.

Nowoczesny sprzęt okulistyczny w rękach specjalisty daje możliwość diagnostyki poważnych chorób oka, w tym zaćmy, zwyrodnienia plamki żółtej, jaskry, odwarstwienia siatkówki i wielu innych. Dodatkowo badanie dna oka pozwala wykryć zmiany, które są efektem innych chorób o zupełnie osobnym podłożu ? np. cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy, niedokrwistości i innych. Dzięki badaniu dna oka możliwe jest więc diagnozowanie chorób innych niż okulistyczne.

Nowoczesny sprzęt okulistyczny jest niezbędnym wyposażeniem każdego profesjonalnego gabinetu, w rękach specjalisty pomaga diagnozować wiele schorzeń, przyczyniając się w ten sposób do prawidłowego leczenia i powrotu do zdrowia.