Nowe apartamenty i mieszkania w Krakowie

antracitaNowe mieszkania i apartamenty w Krakowie to wciąż towar deficytowy, chociaż powstaje coraz więcej nowych osiedli mieszkaniowych, a kolejne są rozbudowywane. Krakowski rynek nieruchomości rozwija się bardzo prężnie. Co roku wzrasta ilość sprzedawanych nieruchomości, dorównując już statystykom miast zachodnich. Kupno mieszkania, kamienicy czy apartamentu jest z pewnością dobrą inwestycją, należy się bowiem spodziewać dalszego wzrostu cen i wartości zakupionej nieruchomości. Nowe apartamenty w Krakowie to jedna z najlepszych inwestycji.

Oczywiście nie wszyscy nabywcy kupują domy i mieszkania jako lokatę kapitału, duża część po prostu szuka lokum do zamieszkania. Niektórzy szukają budynku na siedzibę firmy. Zazwyczaj przy wyborze brane są pod uwagę dwa czynniki ? lokalizacja oraz cena. Wiadomo, że są one ze sobą ściśle powiązane ? im bliżej Śródmieścia, tym drożej. Nabywcy są zainteresowani również infrastrukturą miejską i otoczeniem, a najbardziej świadomi ? nawet planami zagospodarowania przestrzennego. Może się bowiem okazać, że dom wybudowany na pustkowiu za kilka lat będzie miał sąsiedztwo w postaci dużego osiedla lub obwodnicy miasta.

Ścisłe centrum jest zarezerwowane dla inwestorów o dużej zasobności portfela. W ostatnim czasie przybywa wiele bardzo luksusowych inwestycji w centrum ? na Starym Mieście (przeważnie remontowane są stare kamienice), natomiast na terenach podmiejskich budowane są osiedla mieszkaniowe o normalnym standardzie. Jeśli chodzi o nowe mieszkania i apartamenty, Kraków oferuje kilka atrakcyjnych lokalizacji. Rozbudowuje się między innymi Ruczaj, Krowodrza, Dębniki, Grzegórzki, Zwierzyniec, Wola Justowska i wiele innych dzielnic krakowskich.

Oferty z rynku pierwotnego mają tę przewagę, że są realizowane z użyciem nowoczesnych materiałów budowlanych oraz technologii. Jeśli zdecydujemy się na kupno mieszkania od dewelopera, pozostanie nam wybór, czy chcemy samodzielnie wykańczać wnętrza, czy zdać się na jego usługi. Natomiast kupując nieruchomości z rynku wtórnego, musimy być przygotowani na mniejszy lub większy remont.

Przykład nowych apartamentów na sprzedaż w Krakowie – Antracita w okolicy Błoń.