Rynek mieszkaniowy w Krakowie

Tanie mieszkanie to marzenie wielu z nas. Trzeba przyznać, że mieszkania we wszystkich dużych miastach są drogie, ale w Warszawie, Gdańsku czy Krakowie ceny są wyjątkowo wysokie.

apartament

W stolicy Małopolski bardzo dużo się buduje, i to zarówno na obrzeżach miasta, jak i w centrum. Deweloperzy wykupują najlepsze działki inwestycyjne i budują na nich luksusowe apartamenty o bardzo wysokim standardzie, słono licząc sobie za metr kwadratowy.

W ostatnim czasie powstaje coraz więcej osiedli przy bulwarze wiślanym – z przepięknym widokiem na Wisłę, a jednocześnie blisko do centrum, świetnie skomunikowanych. Atrakcyjnych lokalizacji nowych inwestycji jest zresztą dużo więcej – choćby na Woli Justowskiej czy w okolicach krakowskich Błoń, jak nowe apartamenty na rynku pierwotnym – Antracita.Takie apartamenty przeznaczone są oczywiście dla inwestora o dużej zasobności portfela.

Dla tak zwanych zwykłych ludzi przeznaczone są inwestycje na przedmieściach Krakowa, w dzielnicach oddalonych od centrum miasta. Tam buduje się na potęgę. W ciągu kilku lat powstały całe nowe osiedla, i widać, że zapotrzebowanie na nowe mieszkania w Krakowie utrzymuje się na wysokim poziomie, bo osiedla się ciągle rozrastają. Inwestorów przyciągają dosyć atrakcyjne ceny oraz dobry standard wykończenia i design bloków. Popularne są i wysokie apartamentowce 10-piętrowe, jak i tradycyjne 4-kondygnacyjne bloki.

Właścicieli nowego lokum nie zraża dość duża odległość od centrum, bo większość i tak dojeżdża do pracy samochodem, a to zajmuje 15 do 20 minut. Ważna jest natomiast infrastruktura innego rodzaju ? żłobki, przedszkola, place zabaw, sklepy, galerie handlowe itp. W ślad za nowo powstającymi osiedlami budowane są również tego typu punkty usługowe i handlowe.

Kraków ma też spora bazę mieszkań używanych, kilkunasto i kilkudziesięcioletnich. Począwszy od małych mieszkanek na poddaszach kamienic, poprzez tradycyjne mieszkania z wielkiej płyty. Dla każdego coś miłego. Jedyną przeszkodą w kupnie mieszkań w Krakowie mogą być pieniądze.

Dlatego warto szukać atrakcyjnych ofert kredytowych i zdecydować się na własne M w atrakcyjnej lokalizacji ? czy w bliżej czy dalej centrum.