Drewno na podłodze

Podłogi to jeden z najważniejszych elementów wykończenia wnętrz, niezależnie czy jest to biuro, budynek użyteczności publicznej czy mieszkanie prywatne. Wybierając rodzaj podłogi trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim przeznaczenie danego wnętrza, natężenie ruchu, a także własne upodobania. Od wielu lat najbardziej popularnym materiałem wykończeniowym jest drewno i panele. Podłoga drewniana od zawsze uważana jest za synonim dobrego stylu i klasy. Co ciekawe drewno można również stosować do wykończenia podłogi tarasu.

Parkiety wykonane w całości z drewna są najbardziej prestiżowe i eleganckie, ale też najwięcej kosztują. Jest to też jedno z najtrwalszych wykończeń podłogi. Parkiety z rodzimych gatunków drewna posiadają bardzo tradycyjny wygląd. Jeśli więc ktoś chce urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu taki parkiet nie będzie pasował do estetyki całości wnętrza. Jeśli nie chcemy rezygnować z naturalnego drewna, idealnym rozwiązaniem będzie podłoga z drewna egzotycznego, np. merbau, teak, lapacho, jatoba i inne. Występują w bardzo bogatej i niespotykanej kolorystyce, dzięki czemu można je dopasować do wnętrza w każdym stylu. Lite drewno  tworzy niezwykły klimat wnętrza.

Zaletą podłóg drewnianych jest ich długowieczność. Parkiet dębowy czy teakowy nie traci swoich doskonałych właściwości wraz z upływem czasu. Różnorodność oferty dostępnej na rynku pozwala wybrać najbardziej odpowiednią deskę podłogową ? zarówno jeśli chodzi o kolor, szerokość i długość klepki, jak i cenę.

Tańszym rozwiązaniem są oczywiście panele laminowane, które bardzo dobrze spełniają swoją funkcję w mieszkaniach i domach prywatnych. Panele charakteryzują się mniejszą wytrzymałością od parkietów, dlatego należy wybierać te z najwyższą klasą odporności. Szybkość i łatwość montażu paneli sprawia, że z tym zadaniem poradzi sobie każdy majsterkowicz.

Więcej na temat drewna na taras można znaleźć tu.