Współczesny człowiek, mieszkaniec miasta nie wyobraża sobie życia bez energii elektrycznej. Większość z nas nie zastanawia się na tym, każdego dnia korzystając z dobrodziejstw techniki. Prąd niewątpliwie zapewnia nam komfort życia, a jego brak jest bardzo dotkliwy.
Przekonali się o tym mieszkańcy wielu polskich miast, nad którymi ostatnio przetoczyły się gwałtowne burze. Wiele dni trwało usuwanie skutków burzy, przewróconych drzew, zerwanych dachów, zalanych piwnic. Służby nie nadążały z naprawami zerwanych linii wysokiego napięcia. W tych przypadkach niezastąpione okazały się rezerwowe źródła zasilania, czyli agregaty prądotwórcze. Są to napędzane silnikiem spalinowym urządzenia, powszechnie stosowane w wypadkach nagłych przerw w dystrybucji energii elektrycznej. Agregat prądotwórczy jest w pełni autonomiczny, tego typu urządzenia znajdują się na wyposażeniu wielu instytucji, między innymi szpitali, które nie mogą funkcjonować bez prądu. Specjalistyczny sprzęt i aparatura medyczna wymaga stałego podłączenia do sieci, a nagłe odcięcie prądu może kosztować życie pacjenta.
Każdy z nas przynajmniej raz doświadczył braku prądu i wie, że taka sytuacja może pokrzyżować plany. Dobrze, jeśli jesteśmy o tym uprzedzeni. Najczęściej przerwy związane są z naprawami przeprowadzanymi przez zakłady energetyczne i trwają najwyżej kilka godzin. Mimo to zawsze z niecierpliwością czekamy na przywrócenie dostaw energii. Jedyny pozytywny aspekt braku prądu to możliwość spędzenia romantycznego wieczoru z kimś bliskim przy blasku świec.
Jako urządzenia wytwarzające energię elektryczną agregaty prądotwórcze są niezawodne i wytrzymują próbę czasu. Agregaty posiadają certyfikaty świadczące o ich bezpieczeństwie i jakości. Mogą one działać zarówno w pojedynkę, jak i tworzyć większe zespoły oparte na synchronicznej pracy. Opcjonalnie dostępne jest zdalne i automatyczne sterowanie urządzeniem. Taki agregat gwarantuje spokojną i bezpieczną pracę przez długi czas.