Nowa para obuwia

botek skórzanyKażdy z nas ma inny gust i inne wymagania co do swojej codziennej odzieży. Nie ma rzeczy, która byłaby tak samo dobra dla wszystkich, bo inne są nasze priorytety. Jedni chcą posiadać ubrania i buty wygodne, inni ładne, a jeszcze inni modne. W obecnych czasach ciężko jest te wszystkie wymagania pogodzić. Z tego względu większość z nas ma szafy pełne odzieży i obuwia na różne okazje. Panie w tym zestawieniu zdecydowanie przodują, bo każda, najdrobniejsza uroczystość jest dla nich pretekstem do nabycia kolejnej sukienki, czy pary butów.

Według statystyk przeciętna kobieta posiada przynajmniej 20 par butów i tyle samo ubrań wyjściowych. Mężczyźni rzadko kiedy dysponują większą liczbą obuwia, najczęściej ich kolekcja zawiera od 5 do 10 par. Nie potrzebują też wielu ubrań na specjalne okazje, wystarczy inna koszula i krawat. Niemniej ogromne znaczenie mają buty dla każdego z nas. To one mówią o nas najwięcej, pokazują naszą osobowość, reakcję na bieżącą modę. Im więcej mamy ich w szafie, tym bardziej chcemy się ukryć przed światem.

Nowe buty dla każdego z nas są czymś wspaniałym. Czujemy się w nich pewnie i elegancko aż do pierwszego załamania się skóry, wypaczenia czy obtarcia. Niewiele osób potrafi z wdziękiem maszerować w starym, zniszczonym obuwiu, bo zazwyczaj mamy wrażenie, że wszyscy widzą, jak biednie w nim wyglądamy. Coraz mniej osób korzysta też z usług szewca, bo cena naprawy zniszczonego i przechodzonego już buta często dorównuje parze nowych pantofli, które będą wyglądały zdecydowanie lepiej i bardziej elegancko.