Obróbka płytek ceramicznych

łazienkaWielu z nas marzy o nowej, wyremontowanej łazience w wymarzonym stylu. Piękne płytki, funkcjonalne sprzęty i akcesoria ? całość spójna, przyjemna dla oka, wygodna dla użytkowników.

Dzisiejszy rynek towarów i usług budowlano-wykończeniowych pozwala nam nie tylko snuć wizje, ale też zrealizować najśmielsze plany i oryginalne pomysły. W marketach budowlanych oraz w sklepach internetowych aż roi się od płytek ceramicznych, glazury, terakoty, gresu we wszystkich możliwych kolorach i wzorach. Dodatkowo na rynku działają firmy, które fachowo zajmują się obróbką różnego rodzaju płytek, między innymi cięciem płytek ceramicznych, fazowaniem, cięciem cokołów itp.

Rektyfikacja

Standardowo płytki, które kupujemy w sklepie, wyglądają prawie identycznie i wydaje się, że są tej samej wielkości. W praktyce jednak może się okazać, że poszczególne płytki różnią się wymiarami, co może być widoczne w końcowej realizacji ? na ścianie czy podłodze. Można sobie z tym poradzić, zlecając rektyfikację płytek, która polega na bardzo precyzyjnym cięciu w celu uzyskania identycznych wymiarów płytek o prostych krawędziach. Dzięki takiemu zabiegowi możemy położyć płytki z bardzo wąską fugą, co jest obecnie na topie, pozwala uzyskać efekt luksusu i większej przestrzeni. Stosuje się go zwłaszcza przy dużych płytkach.

Fazowanie

Zabieg ten pozwala uzyskać wykończenie ciętej płytki przypominające oryginał. Trudno więc zauważyć, że płytka gresowa lub inna była cięta na wymiar.

Cięcie pod kątem 45°

Takie cięcie glazury pozwala uniknąć listew wykończeniowych, często spotykanych w pomieszczeniach pokrytych płytkami. Precyzja cięcia sprawia, że dwie płytki tworzą idealny kąt prosty, a żadna listwa na półkach czy innych występach nie jest potrzebna.

Cięcie mozaiki

Jeżeli znajdziemy płytkę idealnie spełniającą nasze wymagania pod względem kolorystyki, wzoru i faktury, ale chcielibyśmy uzyskać z niej mozaikę – wystarczy znaleźć firmę zajmującą się obróbką różnego rodzaju płytek ceramicznych. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.