Popularność oświetlenia ledowego

Oświetlenie ledowe zyskało w ciągu ostatnich paru lat duża popularność na całym świecie. Również Polacy przekonują się do technologii LED, która jest bardzo nowoczesna, a jednocześnie niezawodna. Światło emitowane przed LED jest bezpieczne dla zdrowia.

LED doskonale sprawdza się jako oświetlenie sufitowe, oprawy można montować w podwieszanych sufitach, we wnękach kartonowo-gipsowych, pod meblami kuchennymi, nad lustrami, wewnątrz witryn meblowych itd. Ograniczeniem może być tylko wyobraźnia projektanta.

Najważniejszym atutem lamp ledowych jest oczywiście ich energooszczędność w stosunku do tradycyjnego oświetlenia ? w porównaniu z żarówkami wolframowymi, świetlówkami, a nawet halogenami. Oszczędności mogą sięgać kilkudziesięciu procent. Warto więc zainwestować w nowoczesne oświetlenie LED, które nie ma co ukrywać jest droższe, bo zakup z pewnością zwróci się w bardzo niedługim czasie.

Dodatkowym atutem technologii LED jest jej niezawodność. Ryzyko jest więc niewielkie, bo żarówki ledowe świecą bardzo długo, i rzadko są z nimi jakiekolwiek problemy. Żywotność oświetlenia ledowego jest bardzo wysoka, co przyczynia się nie tylko do oszczędności, ale także dbałości o środowisko naturalne.

LED większości z nas kojarzy się z nowoczesnością, i słusznie. Ale to wcale nie znaczy, że pasuje tylko i wyłącznie do nowoczesnych wnętrz. Oprawy mogą być utrzymane w uniwersalnym stylu, który sprawdzi się wszędzie. Odcień światła może być zimy lub ciepły – w ten sposób można wytworzyć we wnętrzu odpowiedni nastrój i klimat.

Oświetlenie ledowe może dać niezwykłe efekty dekoracyjne w pomieszczeniu. Nowoczesna technologia umożliwia podświetlenie mebli, luster, witryn, obrazów i innych elementów aranżacji, które chcemy wyeksponować lub wyróżnić. Dostępne są tzw. taśmy LED, które są sprzedawane w rolkach na metry, usytuowane na elastycznej taśmie punkty świetlne w dowolnej kolorystyce dają ogromne możliwości aranżacyjne, a jednocześnie są bardzo łatwe w montażu. Poradzi sobie z tym każdy laik.