Trawersy i zawiesia – elementy urządzeń dźwigowych

Zawiesia to elementy, które są wykorzystywane w skomplikowanych systemach podnoszenia, niezależnie od tego, czy jest to przemysł maszynowy, ciężki, stoczniowy, budowlany, motoryzacja, rybołówstwo czy rolnictwo. Zawiesia to nowoczesne rozwiązania technologiczne, występujące w różnych wersjach ? poliestrowej, pasowej, linowej lub łańcuchowej. Każdy typ zawiesi posiada specjalistyczne zastosowania oraz właściwe sobie parametry techniczne. Ważne by dopasować typ produktu do własnych potrzeb. Najważniejsze parametry to trwałość i wytrzymałość.

Uzupełnieniem zawiesi w urządzeniach dźwigowych są punkty mocujące – spawane spawarką lub wkręcane, napinacze, ogniwa, szakle (podłużne, okrągłe, z zabezpieczeniem lub bez), trawersy, zaciski linowe, liny stalowe. Służą one do skutecznego przenoszenia dużych i ciężkich ładunków na placach budowy, w zakładach produkcyjnych z różnych branż, w rolnictwie. Dzięki nim jest możliwy transport ładunków o dużych gabarytach i ciężarze. Biorą one udział we wszelkich pracach przeładunkowych, do przenoszenia nawet skomplikowanych elementów o nietypowej konstrukcji.

Tego typu akcesoria są testowane zgodnie z obowiązującymi normami, muszą one spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Od ich sprawności zależy bezpieczeństwo przenoszonego towaru. Producenci i sprzedawcy mają świadomość, jak wielka odpowiedzialność na nich ciąży. Trawersy, zawiesia i inne elementy urządzeń dźwigowych, a także liny stalowe muszą być bardzo wytrzymałe, ponieważ dźwigają ogromne ciężary, a ich upuszczenie groziłoby katastrofą.

Klienci zaopatrujący się w zawiesia szukają sprzedawców i producentów gwarantujących stabilną jakość produktów i usług, którzy z kolei czuwają nad utrzymywaniem wysokiego poziomu produktów, ciągle je ulepszając. Sprzedawcy oferujący trawersy, szakle oraz różne rodzaje zawiesi zapewniają zainteresowanym szczegółową charakterystykę oferowanych wyrobów.

Wszystkie produkty cechuje duża nośność, żywotność i niezawodność. Często firmy oferujące tego rodzaju elementy dźwigów wykonują je również na zlecenie według projektu klienta.