Budowa kominów

dom z kominamiKominy są jednymi z najistotniejszych elementów i części budynku, bez którego nie wyobrażamy sobie żadnego domu mieszkalnego, budynku wielorodzinnego czy też innej budowli. Odprowadzanie efektów spalania, które powstały w trakcie ogrzewania budynku to konieczność, którą zapewnia właśnie prawidłowo dobrany i świetnie działający komin.

Swego czasu kominy budowane były głównie z cegły, ale dzisiaj trendy się trochę zmieniły. Owszem nadal spotykane są kominy murowane, ale bardziej popularne są kominy zrobione z bardzo odpornej stali. Zazwyczaj mają one wiele kanałów, i które spełniają wiele dodatkowych funkcji. Na pierwszym miejscu należy wymienić odpowietrzanie klimatyzację, następnie również wentylację domu, a także odprowadzanie dym z kominka itp. Kominy wykonane ze stali kwasoodpornej są zdecydowane bardziej wielofunkcyjne.

Niewątpliwie kominy powinny być idealnie szczelne, aby mogły zapewnić bezpieczne warunki w budynkach. Właściciele i administratorzy budynków muszą dbać o szczelność kominów, konieczne jest przeprowadzanie systematycznych badań drożności kanałów kominowych.