Materiały do wykończenia wnętrz

Fototapety i tapety ścienne są coraz częściej wybierane do ozdobnego wykończenia wnętrza. Na rynku jest obecnie tyle możliwości, że mało zdecydowana osoba może dostać mętliku. W marketach budowlanych można znaleźć szeroki wybór farb tradycyjnych oraz strukturalnych w nieskończonej ilości kolorów.

Jeśli żaden kolor nam nie dopowiada, można również wymieszać dowolne barwy w celu uzyskania niepowtarzalnego efektu. Farby strukturalne pozwalają pokryć drobne nierówności i niedoskonałości ścian, a jeśli chcemy osiągnąć bardziej spektakularny efekt, z pewnością idealnym rozwiązaniem okażą się tynki dekoracyjne, na przykład w formie glinki, stiuku weneckiego czy trawertynu. Tynki dekoracyjne mają bardzo wyrazisty charakter, i często spotyka się je w różnego rodzaju knajpach, restauracjach, pubach, ale równie dobrze sprawdzą się w mieszkaniu czy w domu. Trzeba tylko pamiętać, by wykonanie powierzyć fachowcowi.

Jeśli wolimy zdecydowanie tapety ścienne oraz fototapety, to możliwości są rzeczywiście bardzo duże. W Internecie jest mnóstwo sklepów internetowych z wzorami tapet papierowych, winylowych, flizelinowych, z włókna szklanego, a także fototapet, na których uwiecznione są najważniejsze zabytki świata, pejzaże znad morza czy górskie, a także bardziej abstrakcyjne elementy.