Pokrycia dachowe, okna dźwiękochłonne – nowości w budownictwie.

Blachodachówki to jedne z najpowszechniejszych pokryć dachowych. Są one pokryte antykorozyjną warstwą, która zabezpiecza je przed rdzą. Ich najważniejszym atutem jest trwałość i wytrzymałość. Doskonale nadają się na proste dachy. Są to bardzo tradycyjne pokrycia dachowe.

W dziedzinie pokryć dachowych nowość stanowią niezwykle nowoczesne termozgrzewalne dachówki bitumiczne, wyróżniające się pięknem i elegancją, zrobione z bardzo lekkiego materiału. Są one bardzo odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, elastyczne i posiadają 20 lat gwarancji. Dachówki bitumiczne w wersji termozgrzewalnej łączą klasyczny wygląd z nowoczesną strukturą. Charakteryzuje je wysoka odporność na chemikalia, antykorozyjność i ogniotrwałość. Jako przyjazne dla środowiska pokrycia dachowe można je stosować w budynkach o różnym przeznaczeniu ? użyteczności publicznej, obiektach przemysłowych, pawilonach sportowych, budownictwie mieszkaniowym, garażach i innych.

Dodatkową zaletą gontów bitumicznych jest ich elastyczność, co sprawia, że doskonale nadają się do pokrycia dachów o nietypowych i skomplikowanych kształtach. Każdy dach narażony jest na różne obciążenia. Dach poryty warstwą bitumiczną nie jest tak obarczony ryzykiem uszkodzenia w razie ewentualnego przemieszczenia elementów konstrukcji.

Izolacja akustyczna

Rozwój cywilizacji spowodował znaczący wzrost poziomu hałasu, szczególnie w dużych miastach, ale nie tylko. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców, zbyt duże natężenie hałasu może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, szczególnie zaś na nasz słuch, może również powodować rozdrażnienie i nerwowość. Warto postarać się o spokój przynajmniej we własnym domu o zadbać o właściwą izolację akustyczną.

Może ją zapewnić nowoczesna technologia szyb okiennych, która od kilku lat jest obecna na rynku. Każdy producent okien pcv powinien mieć w swojej ofercie okna z szybami dźwiękochłonnymi.

Szyby dźwiękochłonne w oknach to doskonałe rozwiązanie problemu hałasu w naszych domach i mieszkaniach. Efekt dźwiękoszczelności uzyskuje się dzięki zastosowaniu na szkle specjalnej folii, wypełnieniu przestrzeni międzyszybowej gazami tłumiącymi, oraz odpowiedniej odległości między szybami okna. Są to zróżnicowane rozwiązania, które każdorazowo ustala się indywidualnie.

Warunkiem dobrania odpowiedniego rozwiązania jest ustalenie źródła i natężenia hałasu, w celu dopasowania systemu szyb do panujących warunków. Te metody gwarantują skuteczną izolację akustyczną, a co za tym idzie komfort mieszkania.