Implanty zębów z pracowni protetycznej

implanty_miniImplanty zębów to jedne z najnowocześniejszych rozwiązań w dzisiejszej stomatologii.
Choć dla większości społeczeństwa wizyta u stomatologa wiąże się ze strachem, ci którzy decydują się na leczenie, mogą liczyć na coraz lepszą obsługę. Nowoczesny sprzęt, nowe możliwości i rozwiązania, o których jeszcze 10 lat temu nikt nie słyszał. Stomatologia rozwija się bardzo szybko, z dużą korzyścią dla pacjentów.

Wielu z nas po utracie zęba zastanawia się, czy zdecydować się koronę czy na implant stomatologiczny. Różnica jest bardzo istotna i dotyczy trwałości, komfortu oraz oczywiście ceny. Jedno jest pewne ? ząb musi mieć swojego następcę, i to jak najszybciej. I to nie tylko ze względów estetycznych. Co ciekawe, ważniejsze są względy zdrowotne. Można przez to tracić kolejne zęby, które łatwiej się psują nie mając sąsiada, a także są narażone na szybsze ścieranie, nie mówiąc już o utrudnionym gryzieniu i połykaniu za dużych kęsów.

Oczywiście, jeśli stracimy jedynkę, na pierwszy plan wysuwa się sprawa estetyki, natomiast nie należy zapominać o pustym miejscu po zębie usytuowanym gdzieś w głębi.

Pracownia protetyczna może dostarczyć różnorodne rozwiązania, z których trzeba wybrać najodpowiedniejsze dla siebie. Jedne są bardziej tradycyjne, inne nowocześniejsze. Może to być zwykła korona na mostku, który umieszcza się na zdrowych sąsiednich zębach, korona z porcelany, pełnoceramiczna, oparta na włóknie szklanym, korona na pozostałym w dziąśle korzeniu lub implant zęba.

Ten ostatni jest oczywiście najdroższy. Implanty stomatologiczne wykonuje się bardzo długo, całe przygotowania trwają kilka miesięcy, ale też jest rozwiązanie najtrwalsze. Implant wszczepiany jest w dziąsło ( pod pełną narkozą lub w znieczuleniu miejscowym), które musi się dobrze zagoić. Dopiero wtedy można nałożyć łącznik, a następnie sztuczny ząb.

Implanty zębów są bardzo trwałe i funkcjonują na zasadzie własnych naturalnych zębów. Dlatego mimo wysokiej ceny (około 3 tysięcy za ząb), decyduje się na nie coraz więcej pacjentów poradni stomatologicznych.