Drzwi wewnętrzne przesuwne

biurowiecDrzwi wewnętrzne stanowią nie tylko bardzo ważny element wyposażenia domu, od którego zależy funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń. Składają się również na ogólny design wnętrza, nadają domowi określony charakter. Wielu inwestorów woli zatem poczekać nawet kilka lat po wybudowaniu budynku i zebrać odpowiednią kwotę pieniędzy, by zamontować w domu wymarzone drzwi. Duża rozpiętość cen stolarki drzwiowej, z pozoru niewiele się między sobą różniącej, sprawia, że rzadko kiedy mamy pewność, że wybrane przez nas drzwi będą solidne i przetrwają wiele lat.

W ciągu ostatnich lat zdecydowanie wzrosło zainteresowanie drzwiami przesuwnymi. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to innych wzorów. W sklepach znajdziemy zarówno kasetowe drzwi do przesuwania, jak i niezwykle ozdobne egzemplarze, które po otworzeniu będą zdobiły wnętrza pomieszczeń. Każde z tych rozwiązań posiada swoje wady i zalety. Drzwi, które nie chowają się w ścianie, będą zabierały jej przestrzeń, a drzwi umieszczane w kasecie potrzebują specjalnej konstrukcji ściany.

Wybierając drzwi wewnętrzne warto wziąć pod uwagę rodzaj okleiny, którą są pokryte. Dobrej jakości okleina naturalna powinna wyglądać jak lite drewno. Jedyna różnica będzie polegała na tym, że drewniane drzwi z pewnością z czasem się wypaczą, a wykonane z solidnej płyty, pokrytej drewnem długo będą służyć nawet w przypadku intensywnego użytkowania. Duże powierzchnie szklane z kolei będzie trzeba czyścić z pomocą specjalnych detergentów, podczas gdy drzwi pełne najczęściej wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką.