Wyroby klinkierowe

Klinkier to doskonale znany materiał wykończeniowy, występujący w różnych odsłonach. Najpopularniejszym zastosowaniem klinkieru są podjazdy przed domami, chodniki, alejki ogrodowe. Ale z klinkieru wykonywane są także nowoczesne płytki elewacyjne, które mogą stanowić świetne wykończenie elewacji budynku, elementy ogrodzeniowe, różnego typu kształtki i profile, listwy wykończeniowe, podokienniki, a także parapety zewnętrzne.

Na popularność klinkieru wpływa przede wszystkim jego świetna jakość, która polega na dużej wytrzymałości, trwałości i odporności na czynniki atmosferyczne, przede wszystkim na niskie temperatury, mróz, deszcze, słońce. Montując parapety zewnętrzne czy płytki klinkierowe mamy pewność, że nie stratą nic na intensywności barwy, nie popękają, nie zetrą się i tak dalej. Klinkier można z powodzeniem stosować w warunkach zewnętrznych w polskim klimacie.

Jego zastosowania nie kończą się jednak na elementach takich jak dachówki ceramiczne, podokienniki, płytki do elewacji budynku. Równie dobrze cegła klinkierowa sprawdza się wewnątrz budynków, stanowiąc ozdobę ściany. Jest to alternatywa dla bardzo modnego obecnie stylu kładzenia kamienia na jedną ścianę w pomieszczeniu. Klinkier jest znacznie tańszy, a efekty bardzo zbliżone.

Świetne parametry techniczne klinkieru gwarantują ich wieloletnie użytkowanie. Warto myśląc o budowie i wykończeniu domu, pomyśleć o konstrukcji jako spójnej całości, w jednorodnej stylistyce. Materiały klinkierowe są do tego doskonałe, bo można wybrać wiele elementów z tej samej serii, w jednym kolorze i odcieniu ? na przykład płytki elewacyjne, płytki schodowe i dachówki ceramiczne. Zestawienie tych elementów da bardzo elegancki efekt.

Klinkier to wszechstronny materiał, stosowany w budownictwie, powstają z niego chodniki, aleje parkowe, elewacje, dachy, ogrodzenia i wiele więcej.