Parkiet dębowy i panele drewniane

Parkiet dębowy to prestiż, elegancja, synonim wysokiego stylu. Jest to niekwestionowany lider jeśli chodzi o podłogę, którego popularność zaczyna wracać po latach przewagi paneli laminowanych. Parkiety zawsze kojarzyły się z bardzo tradycyjnym stylem urządzania wnętrz, szczególnie ten układany w tzw. jodełkę. Dziś deska podłogowa może mieć inne wymiary, i być inaczej układana, tworząc na przykład panele drewniane. Perfekcyjnie położony parkiet może przetrwać wiele lat, liczonych w dziesiątkach.

Parkiety i panele drewniane wracają do łask, ze względu na swoje klasyczne piękno. Doskonale sprawdzają się w domach, na dużych powierzchniach. Drewno to szlachetny materiał o dużej trwałości, który ma wiele atutów. Deska podłogowa wykonywana jest z wielu różnych gatunków drewna krajowego oraz egzotycznego.

Parkiet przetrwa w nienaruszonym stanie nawet intensywne użytkowanie i duże natężenie ruchu. Ze względu na koszty, parkiet dębowy czy inny nie jest powszechnie stosowanym rozwiązaniem na podłogę. Nie spotyka się go w budynkach użyteczności publicznej, w biurach. Ich przeznaczeniem są domy prywatne, wille, mieszkania.

Parkiety dębowe lub wykonane z innych gatunków rodzimych charakteryzuje bardziej tradycyjny wygląd, niż parkiety egzotyczne ? teak, lapacho, merbau, jatoba. Inwestor może więc dopasować gatunek i kolorystykę podłogi do określonego stylu panującego w danym pomieszczeniu. Na przykład parkiet dębowy do stylowej willi w stylu dworkowym, a parkiet egzotyczny do nowoczesnego domu lub mieszkania.

Podłoga z litego drewna jest bezkonkurencyjna. Pozwala stworzyć wyjątkowy klimat we wnętrzu. Oferta dostępna na rynku jest bardzo szeroka, konsumenci mogą wybrać dowolny gatunek drewna, a także kolor, długość i szerokość klepki.

Parkiety wymagają odpowiedniego montażu oraz właściwej pielęgnacji podczas użytkowania. Prawidłowo położony parkiet przetrwa lata, ciesząc oko właściciela domu czy mieszkania. Naturalna deska podłogowa to gwarancja doskonałej izolacji cieplnej oraz satysfakcji klienta.