Meble z rattanu

Meble drewniane kojarzą się z klasycznym wystrojem wnętrz, stylowym gabinetem, jadalnią czy salonem. Dają one wrażenie powagi, spokoju oraz prestiżu. Meble drewniane, podobnie jak meble z rattanu, wciąż mają wielu zwolenników wśród tradycjonalistów. Drewno jako materiał naturalny cieszy się dużą renomą i zaufaniem.

Na wygląd oraz trwałość mebli z litego drewna wpływa zastosowanie tradycyjnych metod suszenia drewna oraz technologii produkcyjnych. Rzeźbione elementy, zdobienia decydują o ich elegancji i niepowtarzalnym uroku.

Wybarwienie mebli rattanowych i drewnianych może być dość zróżnicowane, co daje konsumentom duże pole manewru, jeśli chodzi o wybór mebli. Odpowiednie standardy produkcji gwarantują wysoką klasę oraz precyzyjne wykończenie mebli.

Drewniane meble  są idealnym wyposażeniem stylowego salonu w willi lub gabinetu prezesa firmy. Tego rodzaju meble budują prestiż danego miejsca. Najczęściej wykonywane są meble dębowe – witryny, biurka, meblościanki, stoły, krzesła, meble tapicerowane i wiele innych.

Ważną cechą każdych mebli jest ich funkcjonalność, przekładająca się na komfort użytkowania. Drewniane meble znajdują zastosowanie w obiektach hotelowych, gabinetach prezesów firm, a także w prywatnych willach i domach.

Wyrafinowany styl drewnianych mebli powoduje, że we wnętrzu panuje specyficzny klimat, sprzyjający poważnym rozmowom oraz refleksji. Z kolei meble rattanowe nadają wnętrzu lekki charakter wypoczynku i zabawy.

Elegancja i solidne wykonanie to ważne atuty mebli drewnianych, na które zwracają uwagę klienci. Polska produkcja jest szeroko reprezentowana na świecie, wiele firm eksportuje swoje meble do krajów europejskich, gdzie cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Meble drewniane nie zawsze muszą mieć tradycyjną formę, równorzędnie rozwija się na przykład trend mebli dębowych nowoczesnych, które mają geometryczny kształt i minimalistyczną formę, bez żadnych ornamentów, żłobień i dekoracji.

Jeśli chodzi o meble rattanowe, ich design również jest zróżnicowany, popularne są meble stylowe oraz nowoczesne, które dobrze sprawdzą się na werandzie czy w salonie domu.