Stacja pogodowa

Stacja pogodowa to przykład nowoczesnej technologii, która wchodzi szturmem do naszych domów. Podstawowa funkcja elektronicznej stacji pogodowej to pomiary temperatury i wilgotności – wewnątrz oraz na zewnątrz. Pomiary zewnętrzne są możliwe dzięki bezprzewodowym czujnikom. W bardziej zaawansowanych modelach możliwe jest również dokonywanie prognoz pogody ? na podstawie aktualnych trendów pogodowych.

Niektóre modele są wyposażone także w budzik i zegar, posiadają kolorowy wyświetlacz, na którym bardzo czytelnie wyszczególniono wszystkie dane dotyczące temperatury, poziomu wilgotności, ciśnienia atmosferycznego, kierunku i prędkości wiatru i innych parametrów. Prognozy są wyświetlane w formie podstawowych symboli, takich jak: słońce, chmury, deszcz itp.

Stacja pogodowa jest urządzeniem o bardzo efektownym wykończeniu, może więc stanowić także ozdobę wnętrza, szczególnie jeśli łączy w sobie funkcje stacji pogodowej z ramką elektroniczną na zdjęcia. Stacja pogodowa może być ciekawym gadżetem, pomysłem na prezent zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Zegar w stacji pogodowej jest bardzo dokładny, ponieważ jest aktualizowany poprzez sygnał radiowy z zegara atomowego w niemieckim Frankfurcie.

Czy każdy potrzebuje stacji pogodowej w swoim domu? Pewnie nie, ale jest to przydatne urządzenie, które w codziennym życiu może zastąpić telewizyjną lub radiową prognozę pogody. Szczególną potrzebę wiedzy na temat aktualnych i nadchodzących warunków atmosferycznych odczuwają meteopaci, ludzie chorujący na serce, z nadciśnieniem, dla których pogoda ma duży wpływ na ich samopoczucie.

Ponieważ stacja znajduje się w naszym domu, dane są bardzo aktualne i dokładne, inaczej niż w przypadku prognoz w telewizji. Urządzenie na bieżąco wskazuje najważniejsze parametry związane z aktualnymi warunkami meteorologicznymi. Dzięki dokładnym pomiarom stacja pogodowa jest w stanie oszacować pogodę na najbliższe godziny ? na przykład ostrzec przed nadchodzącą burzą.

Dostępne na rynku stacje pogodowe różnią się znacznie zakresem funkcji oraz ceną. Najtańsze można kupić za około 100 złotych, najdroższe za 1000 zł.