Rodzaje sejfów

Na rynku zabezpieczeń jest wiele nowoczesnych rozwiązań. Może to być elektroniczna kontrola dostępu, zabezpieczenia antywłamaniowe – w postaci wzmocnionych stalowych drzwi, krat i żaluzji zewnętrznych, mechaniczna ochrona obiektów – bramki i tripody, a także sejfy, które mogą mieć zastosowanie w biurach, domach prywatnych, i wielu innych obiektach.

Firmy specjalizujące się w branży zabezpieczeń, zaopatrują w nie najważniejsze instytucje (banki, przedsiębiorstwa). Tego rodzaju firmy posiadają nowoczesne centra badawcze i produkcyjne w wielu miejscach na świecie. Korzystają z usług doświadczonych specjalistów, co wymiernie podnosi jakość produktów i usług.

W sprzedaży jest wiele rodzajów sejfów, zarówno uniwersalnych, jak i mających bardzo specyficzne przeznaczenie. Na polskim rynku cieszą się zainteresowaniem kompleksowe systemy antywłamaniowe oraz ognioodporne, a więc sejfy, drzwi, skarbce. W bogatej ofercie firm znajdują się sejfy o różnym przeznaczeniu – dla kościoła, placówek medycznych, banków, punktów usługowych, sklepów. Solidne systemy ognioodporne, a także antywłamaniowe przydadzą się we wszystkich wymienionych miejscach.

Sejfy depozytowe gwarantują ochronę depozytów gotówkowych w miejscach, gdzie przechowuje się pieniądze. Ich zadaniem jest zwiększyć bezpieczeństwo sklepów na wypadek napadu. Mogą one być przytwierdzone na stałe do ściany lub podłogi.

Specyficznym rodzajem sejfów antywłamaniowych są sejfy przeznaczone do kancelarii tajnych. Przechowuje się w nich dokumenty niejawne posiadające klauzulę poufności. Wysoki poziom zabezpieczenia jest określany przez odpowiednie normy.

W ofercie wielu firm można znaleźć także szafy archiwizacyjne, kasetki depozytowe oraz specjalne sejfy na laptopy z wieloma niskimi półkami. Otwory wentylacyjne znajdujące się w sejfach zapewniają wentylację komputerów.

Sejfy to jedne z najpowszechniejszych zabezpieczeń ze względu na łatwą dostępność oraz stosunkowo niewielkie koszty. Każdy ma w domu jakieś kosztowności, które chciałby zabezpieczyć.