Meble drewniane – styl i elegancja

Meble drewniane to najważniejszy element wyposażenia naszych domów. Są one alternatywą dla mebli wykonanych z płyty laminowanej, które cieszą się duża popularnością na rynku.

Drewniane meble to gwarancja trwałości i wysokiej jakości. Kojarzą się z tradycją ? ze szlachetnością, klasą, stylem. Zazwyczaj ich cechą charakterystyczną są dekoracyjne detale i wykończenie – frezowane elementy. Kolorystyka mebli wykonanych z drewna może być zróżnicowana – ze względu na rodzaj zastosowanego gatunku, a także wosku. Meble z litego drewna charakteryzuje wysoka odporność na uszkodzenia i inne czynniki zewnętrzne – na przykład światło słoneczne.

Dzisiejsze meble projektowane są z myślą o wszystkich potrzebach użytkownika – zarówno praktycznych, jak i estetycznych. Niezależnie od tego, czy są to meble dębowe, czy laminowane. Projektanci czerpią inspiracje z różnych tradycji, chcąc zapewnić funkcjonalną i komfortową przestrzeń mieszkalną.

Zakłady produkujące meble z drewna oferują meble do salonu, sypialnie, meble do przedpokoju, pokoju dziecięcego, gabinetu, kuchni. Powstają z nich stoły, ławy, szafy jedno- i dwudrzwiowe, a także narożne, witryny, kredensy, regały, biurka, łóżka.

Meble drewniane nie muszą mieć bardzo tradycyjnego charakteru. Coraz częściej powstają modele nowoczesne, posiadające kubistyczne formy, geometryczne kształty, linie proste. W sprzedaży są systemy umożliwiające dowolne ustawienie mebli, dające szerokie możliwości aranżacji wnętrza.

Powiew nowoczesności widać na przykład w meblach sypialnianych. Tapicerowane zagłówki łóżek wyróżniają się elegancją i nadają wytworności wnętrzu sypialni. Innowacyjne rozwiązania, takie jak odchylane zagłówki łóżek, wbudowane szuflady lub pojemniki na pościel, koce, poduszki; podświetlenie umieszczone w tylnym panelu łóżka pozwalające czytać w łóżku, schowki na książki – to tylko niektóre z najpopularniejszych obecnie rozwiązań do sypialni. Meble występują w wielu rozmiarach – co sprawia, że pasują do małych oraz dużych pomieszczeń.

Różnorodna kolorystyka, czasem nawet bardzo ekstrawagancka ? przykuwa uwagę odważnych konsumentów. Natomiast klasyczne meble drewniane zazwyczaj są wybierane do stylowych wnętrz.