Nowoczesne linie mebli

Lady recepcyjne, meble hotelowe, bankietowe to prężnie rozwijające się specjalizacje w nowoczesnym meblarstwie. Producenci mebli dzielą się na tych, którzy oferują meble o różnorodnym przeznaczeniu i zastosowaniach, oraz tych, którzy mają wąską specjalizację. Mogą to być meble biurowe, hotelowe, meble do domu, salonu, kuchni, sypialni itd.

Lady recepcyjne można spotkać w wielu miejscach – na poczcie, w banku, w hotelu, w urzędach i różnego rodzaju instytucjach. Mogą one być wykonane, podobnie jak inne meble, z drewna, płyt meblowych, z wykorzystanie szkła, tworzywa sztucznego, stali. Możliwości są nieograniczone. Zazwyczaj dobiera się je do stylu i charakteru pomieszczenia, w którym znajduje się lada recepcyjna. W hotelu można sobie pozwolić na bardziej ozdobny styl, natomiast w urzędach, instytucjach finansowych i publicznych, lady recepcyjne powinny mieć oficjalny charakter.

Jedną ze stosunkowo nowo powstałych specjalizacji są stoły bankietowe. Znajdują one zastosowanie w czasie wesel, imprez integracyjnych, konferencji i innych przedsięwzięć organizowanych np. w specjalnych namiotach lub salach bankietowych. Tego rodzaju stoły cateringowe znajdują się na wyposażeniu firm cateringowych, a także agencji zajmujących się kompleksową organizacją eventów i różnego typu imprez. Podstawowym atutem stołów bankietowych jest możliwość ich złożenia i łatwego transportu, a także elegancki wygląd.

Firmy produkujące meble uczestniczą w wielu targach wystawienniczych na całym świecie, prezentując swoją ofertę szerokiej publiczności. Posiadają także liczne certyfikaty poświadczające jakość produkowanych mebli. Zatrudnieni projektanci pracują nad najbardziej funkcjonalnymi rozwiązaniami w zakresie meblarstwa.

Proste w formie stoły konferencyjne nie dominują we wnętrzu biurowym, spełniają za to doskonale swoją podstawową funkcję. Wygoda podczas konferencji może nie jest najistotniejszą rzeczą, ale nie można jej całkowicie lekceważyć. Zrelaksowanemu uczestnikowi konferencji łatwiej się myśli i pracuje umysłowo, a wpływ na jego samopoczucie mają niewątpliwie również meble, na których siedzi.