Przesuwne drzwi szklane

Drzwi szklane są w sprzedaży od kilku lat, ale dopiero dzisiaj popyt na nie jest tak duży. Wiąże się to z wieloma czynnikami. Przede wszystkim polscy konsumenci są coraz bardziej wymagający, szukają oryginalnych rozwiązań, które wyróżniają się z tłumu. Drzwi szklane to zdecydowanie produkt dla indywidualistów, którzy cenią dobry styl i niebanalny wystrój wnętrz.

Możliwości wyboru są naprawdę duże. Drzwi wykonuje się ze szkła hartowanego, które należy do grupy szkła bezpiecznego. Oznacza to, że szkło jest bardzo trudno uszkodzić lub zbić, a jeśli już do tego dojdzie, kawałki szkła mają zaokrąglone krawędzie, i nie stanowią zagrożenia dla ludzkiego zdrowia.

Drzwi szklane mogą występować jako tradycyjnie zamontowane drzwi na zawiasach, ale również na specjalnych prowadnicach ? jako drzwi przesuwne. Tego rodzaju drzwi przesuwa się wewnątrz ściany lub zachodzą na ścianę, stanowiąc jej dodatkową ozdobę.

Drzwi szklane mogą być przezroczyste lub matowe, ozdobione dekoracyjnymi ornamentami, pokryte laminatem. W zależności od potrzeb drzwi mogą mieć formę jednoskrzydłową lub dwuskrzydłową. Drzwi ze szkła najlepiej pasują do wnętrz nowoczesnych, doskonale współgrają ze skórzanymi meblami wypoczynkowymi, stalowymi wykończeniami. Można na nich wykonać dowolny wzór, nadruk, który będzie dopasowany do stylistyki wnętrza.

Drzwi szklane stosuje się często do łazienki, wtedy muszą one być wykonane ze szkła zmatowionego, nieprzezroczystego, ale równie dobrze nadają się do salonu, sypialni czy kuchni. Ważne, żeby pasowało do całości wystroju panującego w danym mieszkaniu czy domu.

Zastosowanie drzwi szklanych we wnętrzu daje wrażenie przestrzeni, pozwala także doświetlić słabo oświetlone pomieszczenia, takie jak łazienka, czy przedpokój. Poza swoją oryginalną formą drzwi ze szkła spełniają swoją podstawową funkcję, czyli szczelne zamknięcie pomieszczeń. Szczególnym rodzajem drzwi w tym zakresie są drzwi przymykowe, charakteryzujące się doskonałą szczelnością.