Kotły na drewno, gaz, olej opałowy.

Kotły retortowe i inne to nowoczesne urządzenia grzewcze dostępne w ofercie wielu firm. Rynek kotłów i kominków jest bardzo zróżnicowany, a oferta szeroka. W sprzedaży są między innymi kotły retortowe ze specjalnym podajnikiem oraz palnikiem retortowym, kotły na paliwa stałe, w tym kotły na drewno, węgiel brunatny oraz pelet, a także kotły gazowe, kondensacyjne i wiele innych.

Każdy producent kotłów dba o wysoką jakość i bezpieczną pracę kotłów. Wśród kotłów najbardziej uniwersalne są kotły kombinowane, które można opalać różnym paliwem – drewnem, olejem opałowym, peletami, gazem ziemnym. Są one sterowane automatycznie, co zapewnia im wysoką wydajność oraz sprawność i wysoką jakość spalania. Istnieje możliwość wyposażenia kotła w elektroniczna regulację, która umożliwi sterowanie systemem grzewczym w zależności od temperatury na zewnątrz i wewnątrz.

Dostępne na rynku są również kotły na drewno zapewniające ekologiczne ogrzewanie różnych obiektów – domów jednorodzinnych, hoteli, przedsiębiorstw, zakładów produkcyjnych. Szeroka oferta kotłów gwarantuje duże możliwości wyboru i satysfakcję Klientów. Oferowane kotły to łatwe w obsłudze, bezpieczne i wygodne w użytkowaniu systemy grzewcze, których zaletą jest wydajność, sprawność oraz oszczędność. Cicha praca kotłów oraz ich bezawaryjne działanie to ich dodatkowe atuty.

Turbokominki to nowoczesne urządzenia grzewcze, które pozwalają znacznie obniżyć opłaty za ogrzewanie. Można je zintegrować z wieloma rodzajami ogrzewania – między innymi z tradycyjnym grzejnikowym oraz nowoczesnym podłogowym. Turbokominki mogą mieć różne ramy i obudowy, które pasują do wielu wnętrz – zarówno tych klasycznych, jak i nowoczesnych. Kominki nadają się do domów o różnej powierzchni dzięki zróżnicowanej mocy i innym parametrom technicznym.

Atrakcyjny wygląd oraz solidność wykonania i doskonałe właściwości grzewcze to największe atuty kominków. Wykonanie z solidnej stali nierdzewnej decyduje o ich trwałości oraz wytrzymałości. W ofercie firm dostępnych na rynku znajdują się także turbokominki z płaszczem wodnym, które nadają uroku każdemu wnętrzu, tworząc niepowtarzalną atmosferę i klimat. W szerokiej ofercie kotłów i kominków każdy odnajdzie odpowiadający swoim potrzebom produkt.