Meble wypoczynkowe – tkaniny obiciowe lub skóra

kanapaMeble wypoczynkowe to nieodłączny element każdego domu. Większość z nas nie wyobraża sobie bez nich salonu. Współczesny rynek mebli wypoczynkowych jest na tyle bogaty, że każdy może w nim znaleźć meble najbardziej mu odpowiadające zarówno pod względem ceny, jak i stylu, który reprezentuje. Na przykład do stylowych mebli z litego drewna świetnie pasują klasyczne sofy z wysokimi oparciami i pikowaniem. Najbardziej wymagający klienci mogą zamówić meble pod wymiar, wtedy mają pewność, że meble idealnie wpasują się w ich oczekiwania.

Wybierając meble, warto zwrócić uwagę na rodzaj obicia. Największą popularnością od wielu lat cieszą się meble skórzane, które pasują do każdego wnętrza. W zależności od dizajnu mebla oraz koloru skóry obiciowej skórzana sofa czy kanapa może być idealnym wyposażeniem salonu urządzonego w stylu nowoczesnym oraz klasycznym. Jeśli chodzi o kolorystykę i kształt mebli dostępnych na rynku, możliwości wyboru są bardzo duże.

Meble skórzane odznaczają się dużą trwałością i odpornością na różne czynniki zewnętrzne. Wiele lat użytkowania nie zmienia w ogóle ich wyglądu. Aby zachować meble ze skóry w niezmienionym stanie przez wiele lat należy je pielęgnować specjalnymi środkami.

W wyborze mebli tapicerowanych najważniejszym kryterium powinien być funkcjonalizm. Meble muszą być wygodne i komfortowe dla użytkowników. Ważna jest tutaj szerokość siedziska, wysokość oparcia, kształt podłokietników. Dodatkową opcją mogą być regulowane zagłówki, które umożliwiają oparcie głowy i odpoczynek w wygodnej pozycji. W końcu tego typu meble są meblami typowo wypoczynkowymi.

Wybierając meble tapicerowane trzeba wziąć pod uwagę jego wymiary i wymiary pokoju, w którym będzie stał narożnik czy rozkładana sofa. Mebel musi być na tyle duży, by spełniał swoją funkcję i mieściła się na nim cała rodzina, a jednocześnie musi pozostać miejsce na pozostałe elementy wyposażenia pokoju.

Jeśli rodzina jest duża, zazwyczaj salon pełni również funkcję sypialni. Wtedy kanapa musi oprócz wszystkich innych parametrów posiadać również funkcję spania oraz pojemnik na pościel.

Meble wypoczynkowe mogą być również wykonane z ekoskóry (są o wiele tańsze od mebli skórzanych) lub z tkaniny. Tapicerowanie tkaninami drukowanymi wraca do łask. Jest to rozwiązanie korzystne cenowo, na które decyduje się coraz więcej klientów. Wysoka jakość obiciowych tkanin drukowanych  pozwala im konkurować pod względem trwałości z naturalną skórą. Jeśli jednak po jakimś czasie tapicerka ulegnie przetarciom, można niewielkim nakładem kosztów wymienić ją na nową, i w ten sposób odświeżyć jej wygląd i charakter całego wnętrza.

W sprzedaży jest szeroki wybór mebli wypoczynkowych – skórzanych i tapicerowanych tkaninami drukowanymi. Każdy, nawet najbardziej wybredny klient znajdzie w ofercie sklepów meblowych mebel odpowiedni dla siebie, niezależnie od tego czy jest to kanapa, sofa, fotel, czy narożnik. Tym, którzy mają wyższe lub nietypowe wymagania pozostaje możliwość zamówienia mebli pod wymiar.