Siłowniki i inne elementy systemów hydraulicznych

Pompy hydrauliczne i inne elementy z zakresu urządzeń hydrauliki siłowej znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłowych, miedzy innymi w budownictwie i wiertnictwie.

Firmy prowadzące działalność produkcyjną oraz handlową w zakresie systemów hydraulicznych zajmują się tematem kompleksowo ? od projektu po wykonawstwo. Innowacyjne rozwiązania wprowadzane przez firmy są z entuzjazmem przyjmowane przez branże korzystające z hydrauliki siłowej.

Powszechnie stosowane siłowniki hydrauliczne to urządzenia o prostej konstrukcji i niezawodnym działaniu. Wchodzą w skład skomplikowanych systemów hydraulicznych. Zasilane olejem siłowniki działają sprawnie i bezproblemowo także w trudnych warunkach. Ich ciśnienie nominalne wynosi 250 bar. Akcesoria mogące usprawnić ich pracę to ucha przegubowe, które montuje się na tłoczyskach silników.

Odrębną grupę produktów stanowią pompy hydrauliczne występujące w różnych wersjach. Firmy działające w branży oferują szeroki wybór pomp zębatych stosowanych jako generatory energii, a także pompy tłoczkowe przeznaczone do samochodów ciężarowych. Instalowane na ciężarówkach urządzenia pomagają operatorom dźwigów, betonomieszarek.

Pompy hydrauliczne są powszechnie stosowane w między innymi w budownictwie. Charakteryzuje je wysoka sprawność i wydajność, co pozwala na intensywną eksploatację. Ciśnienie robocze wynosi do 350 bar. Świetnie nadają się do mobilnych zastosowań.

Gerotorowe silniki hydrauliczne również są stosowane w wielu typach maszyn roboczych. Posiadają dosyć niewielki rozmiar, a także wysoką żywotność. Brak linii odpływu przecieków uzyskano za pomocą wysokociśnieniowego uszczelnienia wałów. Wyróżnia je duży moment obrotowy oraz bardzo wytrzymała konstrukcja.

Zasilanie różnorodnego sprzętu budowlanego i maszyn rolniczych zapewniają agregaty hydrauliczne spalinowe. Dzięki zastosowaniu dwóch pomp w agregatach można zasilać urządzenia dwoma strumieniami oleju, które są niezależne. Posiadają one zróżnicowany typ silnika i zabudowy, a także innych parametrów technicznych. Zasilają one odbiorniki o profilu hydraulicznym w ciecz roboczą, czyli specjalny olej hydrauliczny. Ilość i typ zastosowanych w agregatach pomp, a także typ silnika i forma zabudowa podlega konsultacji z klientem, i jest z nim uzgadniana.

W nowoczesnych systemach hydraulicznych znajdują zastosowanie także chłodnice oleju. Dają one doskonały efekt chłodzenia przy niewielkich gabarytach. Charakteryzuje je solidna obudowa, cicha oraz wydajna praca wentylatorów.