Rodzaje oświetlenia

Oświetlenie sufitowe stanowi podstawę komfortowego przebywania we wszystkich pomieszczeniach naszego domu. Niezależnie od punktowych źródeł światła, umieszczonych w miejscach wymagających szczególnego doświetlenia, wszędzie znajdują się różne żyrandole, plafony czy lampy wiszące, które mają za zadanie oświetlić całe wnętrze tak, by można było w nim wykonywać podstawowe czynności.

Jednocześnie ich wygląd musi pasować do charakteru danego pomieszczenia i komponować się z pozostałymi jego elementami takimi, jak meble, zasłony i dywany.
Niektóre osoby świadomie rezygnują z oświetlenia sufitowego, pozostając przy kinkietach i lampach stojących, które mogą dawać zarówno światło, które rozjaśni całe wnętrze, jak i delikatne światło, budujące nastrój przy oglądaniu filmu, romantycznej kolacji czy podczas spotkania towarzyskiego. Rozwiązania tego typu nie zawsze się sprawdzają. Nasze oczy są przyzwyczajone do światła padającego z góry i w niektórych momentach jego brak może powodować dyskomfort psychiczny, a nawet rozdrażnienie.

W sklepach z oświetleniem znajdziemy wiele ciekawych modeli żyrandoli, lamp, plafonów i innych opraw, stanowiących oświetlenie sufitowe. Z powodzeniem dopasujemy odpowiedni model do swoich potrzeb: czy dyskretne punkty świetlne, zamocowane w szeregu, w kole lub przedstawiające określony wzór, czy ozdobne lub proste plafony, czy wysmakowane lampy z mosiądzu. Dzięki pomysłowości producentów, możliwości jest tak wiele, że wystarczy je jedynie dopasować pod względem ceny i stylu, by uzyskać wspaniałe światło i niepowtarzalną ozdobę naszego sufitu.