Nowoczesne i witrażowe lampy oraz oświetlenie ledowe

Nowoczesne lampy robią dzisiaj furorę, są najchętniej kupowanymi lampami na naszym rynku. Szczególnie modne jest połączenie szkła z metalem, jak również lampy kryształowe, oczka halogenowe, system linkowe, lampy gipsowe czy oświetlenie ledowe. To ostatnie jest szczególnie popularne. Technologia LED jest bardzo nowoczesna i odpowiada potrzebom wymagającego klienta, przede wszystkim jest oszczędna i niezawodna, chociaż oświetlenie LED nie wszędzie pasuje, i to jest jego najsłabsza strona.

W salonach z oświetleniem, a także w sklepach internetowych dostępne są na przykład lampy ze szklanymi kloszami odsłaniającymi żarówkę. Nowoczesne lampy mają proste geometryczne formy, a także bardziej wymyślne i dekoracyjne. Powszechnie stosuje się chrom do wykończenia lamp. Lampy z nowoczesną nutą są oryginalne i nietypowe, dlatego świetnie sprawdzają się w niebanalnych, a nawet ekscentrycznych wnętrzach.

Na przeciwnym biegunie są lampy witrażowe, które kojarzą się z bardzo tradycyjnymi wnętrzami, urządzonymi w stylu klasycznym. Lampy witrażowe są wykonywane ręcznie, mają klasę oraz wyjątkowy szyk. W tym typie lamp można znaleźć lampy o dowolnym zastosowaniu, czyli lampy stołowe, nocne, wiszące, stojące, kinkiety, żyrandole itd. Tworzenie lamp witrażowych do dzisiaj nawiązuje do najlepszych tradycji rzemiosła artystycznego. Szkło cięte jest ręcznie, co w połączeniu z precyzyjną obróbką i lutowaniem całości daje niezwykłe efekty.

Lampy witrażowe doskonale sprawdzają się w gabinetach, a także w innych ekskluzywnych wnętrzach, ponieważ są bardzo eleganckie i dostojne. Na rynku dostępne są gotowe lampy witrażowe, ale w każdej pracowni można zamówić lampę według indywidualnego projektu. Takie są najlepsze ? jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne, dopasowane do aranżacji wnętrza pod względem kolorystycznym i wzorniczym. Najczęściej powtarzający się motyw zdobniczy na lampach witrażowych to rośliny, kwiaty, liście, a także geometryczne formy. Lampy witrażowe mają artystyczny charakter, są też odpowiednio drogie, ponieważ ręcznie wykonane.