Design wnętrza – krzesła i meble wypoczynkowe.

Na design wnętrza wpływa wiele czynników ? oczywiście sam styl wykończenia wnętrza, użyte meble, oświetlenie i wszelkiego rodzaju dodatki. Ozdoby i dekoracje nadają wnętrzu ostatecznego szlifu.

Dizajn nie ma nic wspólnego z bezpiecznym i standardowym urządzaniem wnętrz, tutaj chodzi o oryginalny pomysł, ciekawy wzór, interesujące rozwiązanie łączące sztukę z walorami użytkowymi. Dizajnerskie meble drewniane, dodatki i akcesoria są ekstrawaganckie i burzące tradycyjny sposób myślenia, więc pasują do wnętrz niebanalnych i ludzi myślących niestereotypowo.

W internecie aż roi się od sklepów oferujących tego rodzaju produkty. W ich ofercie można znaleźć stylowe ramki na zdjęcia, puszki, pudełka na różne przedmioty, gazetniki, półki, wazony, świece, dekoracje ścienne, kalendarze, notesy, budziki, konewki, popielniczki, poduszki, figurki, naklejki ścienne i okienne, wieszaki, akcesoria kuchenne i łazienkowe, meble, krzesła, sofy, fotele, lustra, lampy, kubki, filiżanki i wiele więcej.

Oczywiście żeby nie przesadzić nie należy kupować wielu takich dekoracyjnych elementów do jednego wnętrza, bo efekt może być groteskowy. Najlepiej jest w takiej sprawie poradzić się specjalisty od projektowania wnętrz, który pomoże dokonać najlepszego wyboru. Z pomocą projektanta lub dekoratora wnętrz możemy sprawić, by nasze wnętrze było wyjątkowe, ale w dobrym rozumieniu tego słowa. Nadmiar designerskich mebli wypoczynkowych i dodatków w jednym pomieszczeniu może spowodować wrażenie chaosu i bałaganu, trzeba pamiętać, ze dodatki mają tylko uzupełniać charakter wnętrza, jeden mebel czy dekoracja może stanowić główny i dominujący element aranżacji, natomiast inne powinny go atrakcyjnie uzupełniać.

Nasze mieszkania zazwyczaj urządzamy w tradycyjny sposób ? po prostu taki nam się podoba lub nie mieliśmy okazji zobaczyć niczego innego, często też brak nam odwagi w podążaniu nowymi drogami dizajnu, i wybieramy sprawdzone rozwiązania, klasyczne modele, typowe wzory i stonowane kolory. Warto jednak czasem przełamać stereotypowe myślenie i spróbować czegoś nowego ? efekt może być niesamowity!