Biurowce w Katowicach

Katowice to miasto, które w ostatnim czasie dość znacząco zmienia swój wizerunek. Stolica Górnego Śląska już dawno przestała być kojarzona tylko z górnictwem, stawiając m.in. na rozwój infrastruktury drogowej, organizację imprez kulturalnych i sportowych, inwestycje w nowoczesne obiekty handlowe, sportowe, kulturalne, a także nieruchomości.

Nowe biurowce powstają w Katowicach jak grzyby po deszczu. Wiele budynków powstało w ostatnich kilku latach, a nowe ciągle się pojawiają. Są to oczywiście biurowce charakteryzujące się wysokim poziomem innowacyjności, można w nich wynająć biura klasy A, wyposażone w nowoczesne instalacje, klimatyzację, szybki internet, systemy alarmowe, a także rozmaite udogodnienia dla najemców począwszy od barów i restauracji, a skończywszy na basenach, siłowniach, saunach na miejscu.
Ponieważ zazwyczaj powierzchnia, na której budowane są biurowce jest niewielka, nie starcza już miejsca na dużą ilość naziemnych miejsc garażowych. Dlatego w większości przypadków powstają garaże podziemne, które są bardzo wygodne dla użytkowników, bo pozwalają przejść z auta do biura suchą stopą nawet w najgorszą niepogodę.

Biura do wynajęcia w Katowicach pojawiają się w różnych częściach miasta, jednak najwięcej można zauważyć przy ważnych arteriach miasta (np. przy Drogowej Trasie Średnicowej oraz przy autostradzie A4), w miejscach dobrze skomunikowanych, do których łatwo dotrzeć zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. To bardzo istotne z punktu widzenia osób pracujących w budynku.

Biurowce oferujące lokale do wynajęcia w Katowicach zazwyczaj mają są do siebie podobne pod względem architektonicznym. Wysokie, kilkukondygnacyjne szklane molochy, pozbawione indywidualnych rysów i ozdób to najczęściej powtarzający się schemat, choć pojawiają się również od czasu do czasu pozytywne zaskoczenia w tej materii.

Każda firma, mała czy duża, która szuka biur do wynajęcia w Katowicach ma duże pole wyboru wśród dostępnych lokali.