Zaopatrzenie hurtowni medycznych

szpitalZarówno stacjonarne, jak i działające w internecie hurtownie medyczne posiadają bardzo szeroki asortyment wyrobów medycznych, bez których nie mogły funkcjonować żaden gabinet lekarski, przychodnia, oddział szpitalny, klinika czy hospicjum. Są to przede wszystkim elementy aparatury medycznej, nowoczesne sprzęty diagnostyczne (USG, RTG, EKG, tomografy komputerowy, rezonans magnetyczny), a także wyroby medyczne jednorazowe użytku, materiały opatrunkowe, środki dezynfekcyjne, odzież ochronna jednorazowa itd. Niezależnie od faktu, czy dana placówka medyczna jest publiczna czy prywatna, najczęściej zaopatruje się w hurtowniach medycznych ze względu na niższe ceny oraz możliwość zamówienia nawet rzadko dostępnej aparatury medycznej i innych wyrobów.

Asortyment tego typu hurtowni jest stale rozwijany, w zależności od potrzeb odbiorców. Znajdują się w nim między innymi jałowe rękawice chirurgiczne marki Encore, wyprodukowane z niealergennego lateksu kauczuku naturalnego, szczelnie zapakowane. Mają one bardzo szerokie zastosowania w różnych dziedzinach medycyny ? przede wszystkim w chirurgii ogólnej, naczyniowej, w kardiologii, okulistyce, pediatrii, laryngologii, a także w ratownictwie medycznym.

Rękawice chirurgiczne w odróżnieniu od diagnostycznych muszą być jałowe, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa pacjentowi i personelowi medycznemu podczas wykonywania zabiegu chirurgicznego. Rękawiczki chirurgiczne stosuje się w zabiegach o podwyższonym ryzyku, nie wywołują uczuleń ani podrażnień skórnych. Oprócz samych rękawic za bezpieczeństwo obu stron odpowiada także odzież jednorazowa, obejmująca fartuchy jałowe, czepki, oraz specjalistyczne obłożenia chirurgiczne na sprzęt, łóżko itp.

Placówki służby zdrowia są zobowiązane do zapewnienia pacjentom bezpiecznych warunków. W przychodniach, gabinetach lekarskich, w zwłaszcza w szpitalach mamy do czynienia z ogromną ilością bakterii, wirusów i innych zarazków, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego niezbędnym wyposażeniem tych obiektów są środki dezynfekujące. Taką rolę spełniają między innymi specjalistyczne preparaty do dezynfekowania narzędzi chirurgicznych, aparatury medycznej, rąk, skóry, błon śluzowych, środki o działaniu bakteriobójczym, wiruso ? grzybobójczym.