Meble z rattanu

Meble z rattanu to wyróżniające się nowoczesnym wzornictwem meble, które można zastosować zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie, a także w domu – salonie, sypialni, przedpokoju.

Dzięki swoim doskonałym właściwościom, trwałości i odporności na działanie czynników zewnętrznych meble rattanowe stanowią idealne wyposażenie do ogrodu zimowego, a także na taras czy balkon. Meble znajdujące się w ogrodach zimowych muszą być lekkie i komfortowe. Tego typu wnętrza spełniają określone funkcje ? mają być oazą spokoju, miejscem relaksu. Dlatego tak doskonałym wyposażeniem ogrodów zimowych są meble ratanowe.

Meble wykonane z rattanu, czyli z łodyg egzotycznej rośliny Kalamus rotangowy, cieszą się rosnącą popularnością na rynku. Cienkie i długie łodygi wykorzystuje się do wyrobu plecionych mat, mebli, koszy itp.

Moda na styl eko trwa w najlepsze, a meble ratanowe prezentują się niezwykle elegancko, są w pełni ekologiczne, wykonane z naturalnych materiałów. Spośród innych mebli wyróżnia je naturalne piękno i nuta egzotyki.

Zaletą mebli rattanowych jest ich ponadczasowy styl, możliwość dopasowania do charakteru wnętrza, w którym mają się znaleźć. Doskonale sprawdzą się jako meble do sypialni (łóżko, komoda, a nawet szafa). Z rattanu mogą powstać zarówno meble o tradycyjnym dizajnie, bazujące na klasycznym wyplocie, jak i bardziej nowoczesne. Najbardziej charakterystyczne meble wyplatane z rattanu mają styl kolonialny.

Wykonane ręcznie meble są bardzo szlachetne, mogą przybierać fantazyjne kształty i formy. Wykorzystanie surowców egzotycznych w połączeniu ze sztuką ręcznego wyplotu daje niezwykłe efekty.

Meble ratanowe są efektem ręcznej pracy, są wygodne i komfortowe dla użytkowników. Cechuje je funkcjonalizm oraz wyjątkowy styl. Miękkie poduchy są ich doskonałym uzupełnieniem.

Rattan to materiał bardzo plastyczny, z którego wyplatane są meble wypoczynkowe, kanapy, fotele, krzesła, stoliki, komody, łóżka, garderoby. Meble ratanowe można więc zastosować w wielu pomieszczeniach ? w salonie, sypialni, przedpokoju. Z rattanu powstają także różnego rodzaju dodatki i ozdoby ? skrzynie i kufry, lustra, donice, i wiele innych produktów. Spełniając rozmaite funkcje w różnych wnętrzach meble z rattanu są popularne wśród konsumentów.