Elementy wyposażenia łazienki

wymarzona łazienkaBaterie łazienkowe to nie tylko funkcjonalne urządzenia, które mają spełniać określone funkcje, ale również element ozdobny, mogący mieć swój wkład o design wnętrza łazienki. Już dawno minęły czasy, kiedy w sklepach nie było żadnego wyboru akcesoriów łazienkowych i innych elementów wyposażenia łazienki. Dzisiaj oferta w sklepach jest bardzo bogata i zróżnicowana.

Efektowny wygląd to główne kryterium, którym kierują się konsumenci przy wyborze baterii łazienkowych. Estetyka wykonania jest bardzo ważna. Trendy wzornicze obowiązują także w branży baterii. Odważne wzory znajdują coraz szerszą grupę wyznawców. Baterie przybierają więc różne kształty ? opływowe lub ścięte, geometryczne.

Stylistyka wszystkich baterii łazienkowych znajdujących się w pomieszczeniu powinna być jednolita. Możliwości wyboru są naprawdę duże. Wszystkie elementy powinny do siebie pasować ? baterie, cięte na wymiar płytki ceramiczne, armatura, kabiny prysznicowe, meble łazienkowe itd. 

Wszyscy wymagający klienci mogą nie tylko pokusić się o nowoczesne baterie, ale także zamówić cięcie płytek ceramicznych na wymiar – wedle własnego uznania. Jeśli na przykład marzy nam się niepowtarzalna rozeta ułożona z idealnie przyciętych płytek, możemy samodzielnie ją zaprojektować lub udać się do fachowców ze zdjęciem i zlecić fachowe przycięcie dostarczonych materiałów. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest cięcie nie tylko tradycyjnej glazury łazienkowej, ale również gresu oraz terakoty.

Baterie wannowe, prysznicowe, umywalkowe ? w każdej z tych grup dostępne są nowinki, które znajdują amatorów. Na przykład ? baterie wannowe mogą mieć ruchomą wylewkę, łatwe przełączanie strumienia wodnego z wylewki na słuchawkę prysznicową i na odwrót.

Coraz większą popularnością cieszą się baterie umywalkowe jednouchwytowe, które wyróżniają się dużą funkcjonalnością. Temperaturę wody ustawia się szybko i sprawnie, jedną ręką – za pomocą jednego uchwytu. Tradycyjne dwa pokrętła są nadal stosowane, często są elementem stylizacji na staroć. Wśród baterii prysznicowych wiele posiada ścienny system mocowania. Baterie podtynkowe i deszczownice to hit ostatnich miesięcy.

Akcesoria łazienkowe stanowią uzupełniające wyposażenie łazienki. Również półki, kubeczki, podajniki na papier toaletowy, mydelniczki powinny pasować do stylistyki całości.

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Powinno być schludne i czyste, a także funkcjonalne. Nic nie przeszkadza również temu, by było ono eleganckie, wystylizowane i modne.