Sprzęt do nauki pływania

deska do nauki pływaniaPływanie należy do najbardziej uniwersalnych sportów. Powszechnie uznawane jest za rodzaj aktywności ogólnorozwojowej, pozwalającej na utrzymanie prawidłowej sylwetki i należytej kondycji fizycznej. Wiele osób stara się posyłać swoje dzieci na zajęcia nauki pływania jeszcze w okresie przedszkolnym, by od najmłodszych lat miały do czynienia z wodą i potrafiły sobie z nią radzić. Zazwyczaj na początku maluchy trzymają się kurczowo deski do pływania, z czasem dokładając coraz więcej swobodnych ruchów, dzięki którym utrzymują się na wodzie.

Nie każde dziecko jest na tyle odważne, by basen nie przerażał go swoją przestrzenią. Jedynie powolne oswajanie z wodą może przynieść pozytywne efekty podczas nauki pływania. Nie bez znaczenia są również różnego rodzaju zabawy, organizowane przez trenerów czy pracowników szkół nauki pływania, z użyciem atrakcyjnych, kolorowych gadżetów. Dzieci pewniej czują się w specjalnych rękawkach, utrzymujących je na powierzchni wody, duże wrażenie robią też na nich kolorowe deski do pływania z postaciami z bajek, kolorowe motylki i styropianowe zabawki.

Niemal na każdym basenie znajdują się także uniwersalne rury z pianki poliuretanowej, które można łączyć w rozmaite konstrukcje, służące do zabawy i pomagające naszym maluchom utrzymywać się na powierzchni wody. Instruktorzy nauki pływania wykorzystują je także podczas zajęć dla osób starszych oraz do modnego w ostatnich latach aerobicu wodnego, który pozwala w błyskawicznym tempie zrzucić zbędne kilogramy. Odpowiedni dobór sprzętu do rodzaju wodnej aktywności pozwala na osiąganie lepszych efektów treningowych.