Noclegi w Ustroniu.

Miejsce na letni czy też zimowy wypoczynek zawsze wybieramy bardzo starannie. W końcu liczy się nasz czas, który pracodawca precyzyjnie oblicza, nie możemy więc pozwolić sobie na zmarnowanie chwil przeznaczonych na relaks. Mało kto decyduje się na tętniące życiem i przepełnione hałaśliwymi turystami modne kurorty. Większość osób, które pragną odpocząć, wybiera spokojne miejscowości, którym nie brakuje atrakcji turystycznych, a jednocześnie ich mieszkańcy cieszą się z każdej wizyty i starają się pokazać od najlepszej strony.

Ustroń jest wymarzonym miejscem na wypoczynek zarówno letni, jak i zimowy. Już sama jego nazwa sugeruje cichy zakątek, oddalony od zgiełku miasta. Znajdziemy tu spokój, nacieszymy oczy pięknymi krajobrazami i miło spędzimy czas. Na amatorów pieszych wycieczek czekają ciekawe, górskie szlaki, a na osoby usportowione profesjonalne stoki z wyciągami. Atrakcję turystyczną stanowi też Leśny Park Niespodzianek, znajdujący się w naturalnym środowisku. Spotkamy tu leśne zwierzęta, a także zobaczymy pokazy sokolnicze.

W ostatnich latach coraz trudniej jest zarezerwować noclegi w Ustroniu podczas pełnego sezonu. W wielu miejscach trzeba dokonywać rezerwacji nawet kilka miesięcy wcześniej. Z jednej strony świadczy to o zainteresowaniu, jakim cieszy się miasto. Z drugiej strony być może infrastruktura hotelowa nie nadąża za potrzebami turystów. Można tylko trzymać kciuki za to, by Ustroń nie podzielił losu Zakopanego i nie stał się przeludnionym kurortem, bo jego nazwa jednak do czegoś zobowiązuje.