Akcesoria sportowe z pianki

Sportowcy pływający na długich dystansach doskonale wiedzą, jak ważna jest pianka neoprenowa, z której wykonane są ich stroje. Dzięki niej nie marzną w akwenach o niskiej temperaturze, nie łapią ich też, niebezpieczne na wodach otwartych, kurcze. Dobrej jakości pianka nie tylko będzie zapobiegała utracie ciepłoty ciała, ale będzie się też charakteryzowała dużą rozciągliwością i wytrzymałością. Nie będzie nam straszny upadek do wody w czasie uprawiania windsurfingu czy też innych sportów wodnych, aż do późnej jesieni.

Wyróżniamy kilka typów pianek neoprenowych. W zależności od rodzaju sportu, który uprawiamy, dobieramy konkretny rodzaj stroju. Ze względu na niemały koszt tego typu kombinezonów, warto starannie przemyśleć, jakie konkretnie właściwości będą nam potrzebne. W niektórych przypadkach wystarczą cienkie pianki neoprenowe, które raczej stosowane są w wyższych temperaturach, podczas słonecznych, letnich dni. Należy pamiętać też o naszym indywidualnym zapotrzebowaniu na ciepło. Pianka neoprenowa ma dawać komfort podczas uprawiania danego sportu.

Dobrze dobrany strój powinien ściśle przylegać do ciała, jednocześnie nie krępując ruchów. Tylko wtedy będzie się sprawdzał w czasie użytkowania. Wszelkie ograniczenia ruchu mogą stać się niebezpieczne, zwłaszcza na wodach otwartych, gdzie trudno zagwarantować sobie pomoc w razie nieprzewidzianych sytuacji. Nie wolno wybierać pianki zbyt luźnej, która zamiast poprawić jakość przebywania w wodzie, będzie stanowiła niepotrzebne obciążenie, przeszkadzające w szybkim przemieszczaniu się, a jednocześnie wolne przestrzenie szybko zapełnią się wodą.