Uniwersalizm mebli rattanowych

Od wielu lat meble z rattanu goszczą w naszych domach i ogrodach, gdzie oprócz funkcji użytkowej stanowią niebanalną ozdobę. Producenci takich mebli starają się sprostać najwymyślniejszym gustom klientów, by ich produkty cieszyły się ciągłym zainteresowaniem. W ostatnich latach można zauważyć zwiększenie popytu na rattan, co wiąże się z jego wszechstronnym zastosowaniem. W sklepach możemy ujrzeć zarówno niedrogie, proste rozwiązania, jak i niezwykle ekskluzywne modele, łączone ze skórą lub pięknymi tkaninami.

Gdzie stosować rattan?

Współczesne meble z rattanu mogą z powodzeniem stanowić wyposażenie salonu, sypialni, jadalni czy gabinetu. Bardzo często kupujemy je również do ogrodów, czy na balkony lub tarasy. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na wybarwienie rattanu na dowolny kolor, co daje naszemu gustowi realne pole do popisu. Nie musimy przecież meblować całego pokoju w rattanie, czasem wystarczy jeden fotel czy komoda, dopasowana stylem do pozostałych elementów wystroju.

Aby zwiększyć walory użytkowe mebli, rattan łączony jest z drewnem, szkłem czy tkaninami. Fotele czy krzesła z niego wykonane, zaopatrzone są w wygodne, wyprofilowane poduchy, by siedzenie na nich łączyło się z komfortem, a szklane blaty stolików kawowych ułatwiają ich czyszczenie i dodają im lekkości oraz elegancji. W ogrodach najlepiej się sprawdzają meble z technorattanu, czyli specjalnie preparowanego tworzywa, imitującego rattan. Są dużo lżejsze od prawdziwego rattanu i niezwykle wytrzymałe. Mają również nowocześniejsze kształty, co pozwala na zestawienie ich z nowoczesnym stylem domu.