Różnorodność drzwi

Drzwi należą do tych elementów wykończenia, które współtworzą estetykę wnętrza. W biurach najpopularniejsze są pełne skrzydła drzwiowe lub też drzwi szklane, podobnie jak w budynkach użyteczności publicznej. Natomiast jeśli chodzi o wnętrza domów i mieszkań, tu panuje większa dowolność w wyborze i różnorodność skrzydeł drzwiowych, z różnymi przeszkleniami itp. Sporej wielkości przeszklenie znacząco doświetla wnętrze, a zwłaszcza hole czy przedpokoje, gdzie zazwyczaj brak jest naturalnych źródeł światła.

Drzwi mogą wpływać na ogólny charakter wnętrz. Na przykład jeśli wybierzemy drzwi szklane, wnętrze nabierze nowoczesnego dynamicznego looku, jeśli zaś drewniane ? wniesie do wnętrza tradycję i spokój. Indywidualny styl skrzydeł drzwiowych podkreślają klamki, okucia, przeszklenia, kolorystyka itd.

Na rynku można dostać przeróżne drzwi wewnętrzne, wśród których każdy konsument znajdzie odpowiadający mu model i styl. Drzwi robione są również na zamówienie ? w przypadku nietypowych wymiarów czy drzwi szklanych z indywidualnym zdobieniem.
W tym ogromie asortymentu znajdzie coś odpowiedniego i tradycjonalista i zwolennik oryginalnych stylizacji wnętrz.

Różnorodność drzwi wewnętrznych i wejściowych polega między innymi na kolorystyce dekorów, typie usłojenia, materiale, z którego zostały wykonane itd. Drzwi wewnętrzne można potraktować jako istotny akcent we wnętrzu, który będzie kontrastował z innymi elementami, i w ten sposób wyróżniał się z całości, lub jako element dopełniający, który niekoniecznie ma się rzucać w oczy. Ostateczna koncepcja zależy tylko od indywidualnych upodobań klienta.

W salonach sprzedaży dostępne są kolekcje krajowych i zagranicznych producentów drzwi, oferujących drzwi wewnętrzne i drzwi wejściowe – do konkretnych pomieszczeń, na przykład do sypialni czy łazienki, do kuchni, do salonu. Podstawowa różnica powinna dotyczyć rodzaju i wielkości przeszkleń, wiadomo, że w łazience i sypialni powinny być one jak najmniejsze, a w salonie mogą być znacznie większe.