Krzesła barowe – wyposażenie klubów

Hokery to wysokie krzesła barowe, które stały się popularnym wyposażeniem barów, restauracji, klubów i pubów. Ich znakiem rozpoznawczym jest wysokie siedzisko, które umożliwia komfort siedzenia przy barze.

Urządzanie baru, restauracji, kawiarni lub innego lokalu o profilu gastronomicznym to niezwykle odpowiedzialne zadanie. Wszystkie elementy wykończenia i wyposażenia muszą stanowić harmonijną całość. Wystrój wnętrza restauracyjnego jest bardzo istotny. Wchodząc do baru lub klubu, powstaje w nas pierwsze wrażenie, które rzutuje na naszą opinię o lokalu. Jeśli zaliczy on wpadkę na początku, trudno będzie nadrobić straconą szansę w oczach gościa. Znalezienie odpowiedniego miejsca, następnie aranżacja wnętrza, wydzielenie poszczególnych stref to podstawowe zadania osób odpowiedzialnych za urządzenie baru lub pubu. Wybierając się zakupy, muszą mieć koncepcję całości, i wiedzieć, czego chcą.

Lokal gastronomiczny musi spełniać wszystkie normy bhp i być przyjazny dla gości. Jednym z podstawowych kryteriów oceny jest wygoda i komfort gości. Wygodne siedzenie to podstawa. Zapewnić ją mogą nowoczesne hokery o wysokim siedzisku, idealne do siedzenia przy barze.

Krzesła barowe dostępne na rynku reprezentują różne style. Nadają się jako wyposażenie wnętrz nowoczesnych oraz klasycznych. Niektóre są wykonane z drewna, inne z metalu. W sprzedaży są krzesła tapicerowane skórą oraz tkaninami, a także hokery z siedziskiem z tworzywa sztucznego, bez tapicerki. Tego rodzaju krzesła powinny łączyć funkcjonalność z estetyką. Ekstrawaganckie meble robią wrażenie, ale często nie są wygodne.

Ze względu na to, że w każdym lokalu znajdują się różne strefy, krzesła i inne meble powinny być dostosowane do potrzeb gości. Przy barze stoją hokery, natomiast na sali znajdują się tradycyjne krzesła oraz taborety, fotele, sofy, pufy.

Krzesła, fotele i hokery są nieodłącznym elementem wyposażenia klubów i restauracji. Budują one niepowtarzalny klimat wnętrza.