Systemy zabezpieczeń

Zabezpieczyć mieszkania przed włamaniem można na wiele sposobów. Podstawową sprawą jest montaż drzwi antywłamaniowych, zainstalowanie alarmu oraz przytomność sąsiadów, na którą niestety nie mamy zbyt dużego wpływu. A pomysłowość złodziei nie zna granic. Wiele razy słyszy się o zuchwałych kradzieżach ?udających? przeprowadzkę. Bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed utratą ważnych dokumentów, przechowywanych w domu kosztowności są sejfy.

Producenci systemów zabezpieczeń, głównie wszelkiego typu sejfów, kasetek depozytowych, skarbców, drzwi antywłamaniowych polecają rózne formy zabezpieczeń. Charakteryzują się one wysoką wytrzymałością, odpornością na ogień oraz trwałością. Występują w różnych rozmiarach oraz kolorach. Wykonywane są również sejfy na specjalne zamówienie klienta.

Oprócz dużych sejfów antywłamaniowych produkowane są również małe kasetki depozytowe o małych rozmiarach, mieszczące się w każdej szafce, biurku, w pokoju hotelowym. Ze względu na małe rozmiary można je ukryć w ścianie, wewnątrz mebli. Istnieje możliwość zamocowania ich do podłoża, a także zmiany kodu i otwarcia sejfu kluczem głównym.

Specyficzną odmianę stanowią sejfy na broń służące zabezpieczeniu broni przed osobami niepowołanymi. Wykorzystywane są przez komendy policji, jednostki wojskowe oraz myśliwych. Przechowywana jest w niej broń, strzelby, amunicja.