Wykorzystanie szkła w aranżacji wnętrz

Poszukiwania specjalnych i niepowtarzalnych elementów wystroju wnętrz coraz częściej wiążą się z wyborem szklanych drzwi, podłóg i okładzin ściennych. Ze szkła z powodzeniem można wykonać również niebanalne zadaszenia, stopnie schodów, balustrady balkonowe i niektóre części mebli. To piękny i niezwykle dekoracyjny materiał, który przy prawidłowym oświetleniu nabiera dodatkowych walorów, zarezerwowanych tylko dla niego. Niestety samo w sobie szkło jest dość kruche. By stało się bezpieczne, musi zostać poddane specjalnej obróbce.

Laminowanie szkła

Niezwykle atrakcyjną propozycję stanowi szkło laminowane. Może być ono oklejone jedno lub dwustronnie folią, może też składać się z dwóch tafli łączonych za jej pomocą. Dzięki folii staje się ono bardziej wytrzymałe na uderzenia, a w razie stłuczenia nie rozpada się w niebezpieczne, ostre kawałki. Laminowanie szkła daje również nieskończone możliwości jego zdobienia. Można nanosić na nie w ten sposób rozmaite rysunki, grafiki, a nawet zdjęcia. Wszystkie motywy zachowują soczyste i naturalne kolory, co ma nieoceniony wpływ na wystrój wnętrza, w którym takie szkło się znajdzie.

Szkło laminowane pozwala na zachowanie w pomieszczeniach idealnej czystości. W związku z tym jest cenione zwłaszcza przez osoby chorujące na różne alergie. Gładka powierzchnia łatwo daje się myć, bez żadnej, dodatkowej pielęgnacji, która jest niezbędna w przypadku drewna czy kamienia. Brak szczelin i zagłębień sprawia, że wszelkie zabrudzenia można szybko i sprawnie usunąć, bez większego wysiłku.