Blokady parkingowe

Blokada parkingowa

Każdy, kto zamierza kupić mieszkanie w mieście, powinien zwrócić szczególną uwagę na możliwość parkowania samochodem pod swoim domem. Większość nowoczesnych osiedli oferuje wszystkim lokatorom eleganckie, podziemne garaże lub przynajmniej miejsca parkingowe. Każdy z nas wie jednak, że nie zawsze sąsiedzi stosują się do przepisów i mają poszanowanie dla cudzej własności. Wiele razy zdarza się, że wracamy do domu zmęczeni po ciężkim dniu pracy, a nasze miejsce parkingowe jest zajęte przez gości, którzy przyjechali do sąsiada. Nikt nie chce ostro reagować, by nie zadrażniać sąsiedzkich relacji, ale warto takim sytuacjom skutecznie zapobiegać.

Aby nasze miejsca parkingowe zawsze na nas czekały, wystarczą zwykłe blokady parkingowe. Dzięki małemu kluczykowi i kilku metalowym rurkom skutecznie zabezpieczony zostanie punkt, w którym zwykle parkujemy swój samochód. Blokady parkingowe stanowią również swego rodzaju ochronę przed kradzieżą auta z przydomowego parkingu. Rzadko kiedy złodziej dysponuje tak dużą ilością czasu, by włamać się do samochodu i dodatkowo rozprawiać się z blokadą.

Niestety w większości przypadków musimy uzyskać zgodę zarządcy osiedla na montaż blokady parkingowej. Nie może ona stać na drodze pożarowej, kolidować z dojazdem innych aut na swoje miejsca, a także nie powinna powodować utrudnień w ruchu pieszym. Dostępne w sklepach blokady mają tak zróżnicowane kształty, że z pewnością znajdziemy rozwiązanie, które pozwoli nam na szybkie parkowanie swojego auta na własnym miejscu parkingowym.