Rynek pierwotny – apartamenty w Krakowie

Nieruchomości na rynku pierwotnym w Krakowie cieszą się dużą popularnością. Powstają mieszkania i apartamenty wyróżniające się nowatorskim podejściem do architektury oraz potrzeb odbiorców. Na uwagę zasługują przede wszystkim budynki o nowoczesnej stylistyce, wykorzystujące ciekawe rozwiązania architektoniczne. Nietypowe bryły, duże tarasy, dwupoziomowe lokale, liczne przeszklenia to cechy charakterystyczne nowoczesnych budynków i apartamentów na rynku pierwotnym w Krakowie.

Jest to oczywiście oferta dla klientów o dużej zasobności portfela, ale jak się okazuje, takich nie brakuje. Nowoczesne mieszkania i apartamenty na sprzedaż powstają w różnych dzielnicach miasta, a także na obrzeżach stolicy Małopolski.

Lokalizacja jest jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przez kupujących. Dla jednych istotna będzie możliwość szybkiego dotarcia do miejsca pracy, dla innych bliskość terenów zielonych, dobrych szkół czy przedszkoli. Oferta apartamentów na sprzedaż w Krakowie jest na tyle bogata i różnorodna, że każdy powinien znaleźć coś odpowiadającego swoim indywidualnym potrzebom i wymaganiom.

Czym powinny charakteryzować się nowoczesne apartamenty?

Duża, otwarta przestrzeń, łącząca salon z jadalnią i kuchnią, system inteligentnego domu, pozwalający zarządzać ogrzewaniem, oświetleniem, sprzętem audiowizualnym, roletami okiennymi, itp. z poziomu smartfona, łazienka wyposażona w wannę z hydromasażem to tylko niektóre z wyznaczników nowoczesnego mieszkania czy apartamentu.

Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe zakłada obecność wind nawet w przypadku niskich budynków, możliwość zjazdu windą do podziemnego parkingu, a także obsługę consierge’a, a nawet SPA i basen do wyłącznej dyspozycji mieszkańców. To już są luksusy, na które mogą sobie pozwolić tylko najzamożniejsi klienci.

Nieruchomości to od zawsze doskonała lokata kapitału, więc nierzadko zdarza się, że nabywca traktuje mieszkanie czy apartament zakupiony na rynku pierwotnym w Krakowie jako swego rodzaju inwestycję. Taki lokal można komuś wynająć i na nim zarabiać.