Pielęgnacja ogrodu

Wertykulator elektryczny GARLANDPiękny ogród to duże wyzwanie. Decydując się na dom, marzymy o pięknej, równej i soczyście zielonej trawie, kwiecistych krzewach i dających latem cień drzewach. Niestety nie jest łatwo założyć ogród naszych marzeń, a jeszcze trudniej jest go utrzymać w dobrym stanie. Zwłaszcza, jeśli nie dysponujemy zbyt dużą ilością czasu. Przydomowa zieleń wymaga od nas poświęceń o każdej porze roku. Wielu czynności nie da się odłożyć na później, bo nieraz jeden dzień zwłoki rzutuje na zdrowie roślin.

Wybór narzędzi ogrodniczych

Właściciele domów muszą posiadać całe zestawy narzędzi ogrodniczych, a w tym sekatory, nożyce, siewniki, kosiarki i werykulatory. Bez nich nie da się utrzymać w dobrym stanie ogrodu. Niektóre z narzędzi używa się tylko raz w roku, a niektóre wymagają regularnego stosowania. Wertykulatory i siewniki wykorzystywane są najczęściej wczesną wiosną, a potem mogą spokojnie czekać do następnego roku. Kosiarka z kolei powinna pracować przynajmniej raz na 10 dni, by trawnik wyglądał porządnie. Przycinanie krzewów i drzew odbywać się może kilka razy w roku, z uwzględnieniem warunków pogodowych.

Zanim zaczniemy tworzyć bajkowy ogród, kupować nasiona i rozsady, powinniśmy się zainteresować naszą glebą. Nie wszystkie rośliny mają takie same wymagania i być może nie będziemy w stanie im zagwarantować tego, czego potrzebują. Warto też przeanalizować sposób ich pielęgnacji. Thuje, większość jałowców i innych iglaków w zasadzie nie potrzebują zbyt dużej naszej ingerencji. Inne krzewy ozdobne i kwiaty mogą wymagać sporej ilości naszej pracy, trzeba więc dobrze przemyśleć, czy chcemy, lubimy i będziemy mieli czas grzebać się w ziemi.