Tapety ścienne – aranżacja wystroju ścian.

Okładziny ścienne stanowią jeden z ważniejszych elementów aranżacji wnętrz. Od nich zależy, jaki klimat będzie panował w naszym domu. Zanim podejmiemy decyzję o kolorach i wzorach, które znajdą się na ścianach, powinniśmy dokładnie określić styl, w jakim chcemy urządzić poszczególne pomieszczenia. Nie bez znaczenia jest wybór mebli, które muszą pasować do wnętrz. Zasłony oraz żaluzje należy wybierać na samym końcu, jako akcenty wieńczące całość aranżacji.

Tapety ścienne

Ściany możemy malować, pokrywać płytkami o różnej strukturze, ozdobić je tynkiem dekoracyjnym, a także położyć na nich tapety. Wielu osobom to ostatnie rozwiązanie kojarzy się z tanimi, papierowymi tapetami sprzed kilkudziesięciu lat, o niezbyt ciekawym wzornictwie i miernej jakości. Dzisiejsze tapety ścienne są wyjątkowo trwałe, można je myć, a nawet szorować bez obawy przed zniszczeniem. Prawidłowo położone będą przez wiele lat zdobić wnętrze, bez konieczności odświeżenia, jak to ma miejsce w przypadku farb, których trwałość jest o wiele mniejsza.

Wzory, jakie proponują firmy produkujące i importujące tapety ścienne, są rozmaite. Możemy z powodzeniem dopasować je do każdego wnętrza. W sprzedaży są zarówno jednolite, spokojne i delikatne w odbiorze okładziny, jak i kolorowe, wesołe rozwiązania. W zależności od potrzeb zakupimy tapety o różnym przeznaczeniu i wytrzymałości. Dzięki swoim właściwościom będą doskonale spełniały swoją rolę zarówno w pokoju, jak i kuchni czy nawet łazience. Coraz większą popularnością cieszą się też fototapety.